Vyberte si dokonalý účes podle toho, jaký tvar obličeje máte

Přidat na Seznam.cz

Pokud jde o výběr nového účesu, tvar obličeje je jedním z nejdůležitějších faktorů, které je třeba zvážit. Koneckonců, můžete si vybrat ten nejhezčí nový střih, ale pokud to nebude sedět k tvaru vašeho obličeje, dokonalého výsledku nedosáhnete. Podívejte se, jaké účesy sedí k různým tvarům obličeje.

Obdélníkový a oválný obličej

Lidé s obdélníkovým obličejem by se měli snažit zjemnit vzhled jejich ostré čelisti a čela, aniž by obličej dále prodlužovali. Vrstvený střih může například zvýraznit lícní kosti, měli byste si však dávat pozor, abyste se vyhnuli příliš dlouhým stylům, které mohou váš obličej dále prodloužit. Pokud se rozhodnete pro dlouhou délku, zkuste si vlasy upravit pomocí foukání, vln nebo kudrlin, které dodají objem a zjemní ostré úhly obličeje, uvádí magazín The Trend Spotter.

Pokud máte oválný tvar obličeje, můžete být šťastní. Díky vyváženému vzhledu vám budou slušet mnohé účesy. Dámám s oválným obličejem, které mají rády krátké vlasy, bude slušet například tzv. undercut.

Diamantový a srdcový obličej

Diamantové tvary obličeje mají užší čelo, takže ti, kteří mají středně dlouhé vlasy, mohou ukázat hlavně lícní kosti tím, že vlasy „navrství“, uvádí magazín Latest Hairstyles. S takovým obličejem vám navíc bude slušet ofina. Pro dlouhé vlasy je třeba zvolit střih s určitým rámováním obličeje přímo u čelisti.

Při výběru účesu pro obličej ve tvaru srdce si můžete buď vybrat, zda chcete svůj zúžený tvar obličeje zvýraznit, nebo jej zmírnit tím, že spodní polovina vašeho obličeje bude vypadat širší. Pokud se rozhodnete zvýraznit tvar svého obličeje, stáhněte si vlasy do vysokého drdolu nebo staženého vysokého culíku. V opačném případě se rozhodněte pro rozpuštěné, případně navlněné vlasy, abyste přidali šířku kolem čelisti.

Kulatý a čtvercový obličej

Kulaté tváře mají stejnou šířku a délku, bez výrazných rysů. Kulaté tváře jsou obvykle „baby-faces“, což znamená, že vypadáte mladší a můžete se rozhodnout pro mladistvější účesy. Celebrity jako Selena Gomez, Kirsten Dunst a Ginnifer Goodwin zde budou vaší vlasovou inspirací. V podstatě můžete nosit cokoliv, píše magazín Luxy Hair.

Čtvercové tváře jsou široké a čelo, lícní kosti a čelist jsou výrazným rysem čtvercových tváří. Pokud chcete zvýraznit tvar svého obličeje, dejte si tupou ofinu. Pokud naopak chcete obličej zjemnit, vyzkoušejte nějakou jemnou, rozčesanou ofinu spadající na stranu, abyste vytvořili diagonální linie a zjemnili linky na obličeji, nebo noste rovné a dlouhé vlasy s vrstvami.

zdroj: Luxy Hair, Latest Hairstyles, The Trend Spotter