Co o vaší osobnosti říká barva vašich očí?

Přidat na Seznam.cz

„Oči jsou oknem do duše.“ Nemůžeme než souhlasit. V očích se skrývá vše. Svět kolem nás je mobilní fotografií toho, co vidí naše oči, a technicky řečeno, polovina věcí, které mluvíme, cítíme, děláme a vnímáme, se nejprve odráží v nich. Koneckonců jsou naší mysli nejblíže.

A teď přijde ta zajímavá část. Nejnovější studie naznačují, že naše oči mohou o naší osobnosti prozradit poměrně hodně. Vědci z univerzity v Obero provedli malý výzkum na skupině 428 lidí, aby dospěli k závěru, že naše oči jsou skutečně oknem do naší duše. Proto jsme se rozhodli, že vám umožníme nahlédnout do sebe právě pomocí barvy vašich očí.

Tmavě hnědá až černá

Čistě černé oči jsou jedny z nejvzácnějších. Většinou se jedná o velmi tmavý odstín hnědé. V tomto případě jste rozený vůdce, nebo vás tak alespoň lidé vnímají. Jste tajemní, sebevědomí a intuitivní. Jste také důvěryhodní a spolehliví, ale od přírody tajnůstkářští. Jste nesmírně pracovití a praktičtí, stejně tak vášniví a optimističtí a vždy světu ukážete svou pravou hodnotu, uvádí web ScoopWhoop.

Chyby: Nejčastěji se zdráháte navazovat přátelství nebo se zamilovat. Problémy s důvěrou jsou všudypřítomné.

Světle až středně hnědá

Obvykle vás charakterizují slova milovník zábavy, péče a pohodovost. Jste nezávislí, zdvořilí a rádi navazujete nová přátelství. Stejně jako hnědá barva jste uzemnění a na světských statcích vám příliš nezáleží. Ve skutečnosti byste vyšli vstříc těm, kteří to potřebují. Jste odhodlaní a sebevědomí, přesto je pro vás obtížné se vyjádřit. V každém případě jste skvělý milenec/partner, na kterého se můžete spolehnout.

Vada: Praktičnost má tendenci ustupovat do pozadí před láskou a péčí o vaše blízké.

Oříškové

Krásná směs hnědé a šedé – patříte k těm elegantním. Jste pozitivní, milujete zábavu a jste vždy připravení na dobrodružství. Máte tendenci jít s proudem, snadno se přizpůsobujete situacím a nejčastěji vás nudí monotónnost. Jste odvážní a máte statečné srdce, rádi zkoušíte nové věci. Máte také rozpustilou a smyslnou stránku.

Chyby: Máte sklony k problémům s povahou a vaše vztahy netrvají příliš dlouho, pokud si nejste stoprocentně jisti, že jste našli toho pravého.

Šedé

Tváříte se silácky, ale ve skutečnosti jste docela mírní a moudří. Většinou si s ničím nezahráváte a vše, od profesionální práce až po lásku a romantiku, berete velmi vážně. Máte-li tmavě šedé oči, jste buď výjimečně vyrovnaný člověk, nebo jste dvojí tváře, to znamená, že jste k různým lidem různí, podle toho, co se vám hodí. Pokud máte světle šedé, pak se možná budete muset trochu víc snažit prosadit se a být neustále méně ostražití.

Vada: Pokud máte tmavě šedé oči, bývá velmi obtížné vám věřit. Pokud máte světle šedé oči, vaše vážnost vám někdy krade zábavu.

Zelené

Jste směsicí hnědé a modré, silní, ale zároveň opatrní. Máte kolem sebe ovzduší tajemna a celkově jste jako závan čerstvého vzduchu. Jste inteligentní, zvědaví a vášnivě usilujete o život. Soucit, mladistvost a živost se vám stává vlastní, a proto vás většina lidí považuje za přitažlivé a žádoucí.

Nedostatek: Máte sklon velmi snadno žárlit.

Modré

Máte velkou vnitřní sílu a vyrovnanost, ale lidé vás často špatně odhadují. Působíte buď jako příliš plachý, nebo příliš egoistický člověk, přičemž nejste ani jedno, ani druhé. Jednoduše se příliš nevyjadřujete. Klidný, chytrý, laskavý a plný mládí a života vás dokonale vystihuje. Máte sklon k dlouhotrvajícím vztahům a jste jednou z nejžádanějších barev očí ze všech. Jste brilantní stratég se skvělými schopnostmi koncentrace.

Vada: Vaše zvídavá a opatrná povaha často působí na přihlížející odměřeně.

Zdroj: scoopwhoop.com