Dusí vás ve vztahu žárlivost? Díky těmto radám ji překonáte

Přidat na Seznam.cz

Žárlivost může vztah otrávit natolik, že se rozpadne. Magazín glamour.de vysvětlil, proč žárlivost vůbec vzniká, co za ní může být a jak se jí můžete zbavit.

I když to na první pohled zní divně: Než se žárlivosti zbavíte, musíte se s ní nejprve vyrovnat, a přijmout ji. Pokud máte mírnou formu žárlivosti, brzy zjistíte, že jakmile se s ní smíříte, tento pocit sám od sebe zmizí nebo se alespoň výrazně zmírní.

Častým vedlejším efektem žárlivosti je takzvaná problémová spirála: jakmile začnete mít podezření na nevěru, tento strach se ve vaší mysli často rychle rozvine ve skutečný hororový scénář a z komára se stane slon. V tomto případě pomáhá jediné, a to se zhluboka nadechnout, zůstat v klidu, a držet se velmi blízko realitě!

Často pomáhá mít připravené nejen dobré vysvětlení pro domněle podezřelé situace, ale také promyslet několik možností. Pokud například váš partner dlouho neodpovídá na hovory a zprávy, nemusí to nutně znamenat, že tráví čas s někým jiným. Prozaickým důvodem může být dlouhá schůzka, náhodné setkání s přáteli nebo třeba dlouhá fronta v supermarketu.

Dalším spouštěčem můžou být špatné zkušenosti z předchozích vztahů. Abyste byli ke svému partnerovi spravedliví a dali své lásce spravedlivou šanci, neměli byste hned předpokládat to nejhorší a žárlit. Připomeňte si, že váš bývalý a vaše současná láska jsou dva zcela odlišní lidé, kteří spolu nemají nic společného.

Jedním z nejčastějších vedlejších efektů nebo příčin žárlivosti je nízké sebevědomí. Pokud chcete bojovat proti žárlivosti, měli byste tedy zapracovat na sebelásce. Využívejte svůj volný čas méně pro fantazie a negativní myšlenky a více pro věci, které vás baví.

Vaše žárlivost už není mírná nebo střední forma, ale masivní a omezující emoce? Pak může být terapie způsobem boje proti žárlivosti. Obecně nelze obecně říct, kdy je psychoterapie nezbytná. Pokud však zjišťujete, že žárlivost váš vztah zatěžuje, že se u vás stále častěji objevují nepřátelské pocity vůči partnerovi nebo že trpíte neustálou nedůvěrou, měli byste ji zvážit.

Zdroj: glamour.de