Podzimní sebeláska: Odkryjte netradiční barvy a styly nejen pro líčení a módu

Přidat na Seznam.cz

Podzim přichází s barevnou paletou, která nám nabízí mnoho možností, jak vyjádřit naši kreativitu a jedinečnost. Netradiční barvy a styly pro podzimní líčení a módu jsou skvělým způsobem, jak se vyjádřit a zároveň se obklopit příjemnými barvami, které ladí s aktuálními přírodními cykly. Navíc, věděli jste, že barvy mají veliký vliv na naši psychiku? Pojďme se podívat na několik inspirací pro podzimní líčení, módu i barevné ladění domova, které vám doslova pomohou objevovat nové stránky své osobnosti.

  1. Hrajte si s teplými odstíny: Podzim je obdobím, ve kterém příroda přechází z jasných a živých barev do hlubších a teplejších tónů. Inspirujte se tím a zkuste experimentovat s teplými odstíny jako jsou oranžová, hnědá, červená a zlatá. Tyto barvy dodají vašemu líčení, šatníku i domovu podzimní atmosféru a vytvoří příjemnou harmonii s okolním prostředím.
  2. Odvažte se s netradičními barvami: Nadcházející období je jako stvořené pro zkoušení netradičních barev, které vás podvědomě zaujmou. Nakoukněte ven, propojte se s přírodou a nechte se inspirovat odstíny podzimního ovoce, jako jsou meruňková, švestková nebo borůvková. Proč nezkusit metalické odlesky nebo odvážné kombinace jako je fialovo-zelená nebo modro-hnědá? A co třeba oblečení v tónu listí na stromech – zelená, žlutá a oranžová? Tímto způsobem se budete cítit spojené s přírodou a přirozeně harmonizovány se svým okolím. Netradiční barvy vám umožní vyjádřit vaši originalitu a odvahu, což se silně odrazí i na vaší náladě.
  3. Vyzkoušejte nové styly a vzory: Podzim je časem proměn a změny. Proč nedat příležitost novým stylům oblečení, novým doplňkům či vzorům, které reflektují váš jedinečný vkus a styl? Můžete zkusit retro, geometrické tvary nebo boho styl, který je velmi populární pro svou jednoduchost a nadčasovost. Již dávno neplatí nutnost řídit se módními trendy – nyní je trendy cítit se zkrátka dobře.
person wearing gray sock standing on stairs
Foto: Alex Geerts/ Unsplash

Rytmus přírody – jít s ním ruku v ruce se vyplatí

Sladění s rytmy přírody prostřednictvím barev, návyků, stravy, výzdoby a denních rutin nám nejen pomůže cítit se příjemně, ale také nám zajistí větší přísun energie, která vychází z respektu naší přirozenosti. A to za to nepochybně stojí – pojďme si tedy udělat radost a nechme na sebe působit vše, co nám toto krásné proměnné období roku přirozeně nabízí.

Zdroj: autorský článek