V dnešním uspěchaném světě se potýkáme s vyčerpáním a nedostatkem energie. Prvním krokem k nalezení rovnováhy jsou naše priority

Přidat na Seznam.cz

V dnešním uspěchaném světě se my ženy často potýkáme s vyčerpáním a nedostatkem energie. Vysoké nároky v oblasti vztahů, péče o rodinu, domácnosti, kariéry a osobního rozvoje v kombinaci s nemožností najít si čas a sílu na vlastní zájmy mohou způsobit, že se cítíme zcela přetížené, vyčerpané a odevzdané.

Prvním krokem k nalezení rovnováhy a přitažení pozitivní energie zpět do našeho života je stanovení priorit. Vezměme si čas na zamyšlení nad tím, co je pro nás nejdůležitější. Pravdou totiž je, že na co se soustředíme, tím směrem se zaměřuje naše energie, rozhodnutí a činy, které poté vedou ke skutečným změnám v našem životě. Vytvořme si tedy jasnou představu o tom, jak chceme, aby náš ideální život vypadal, a zaměřme se na tyto priority.

Dalším krokem je péče o sebe samotné. Není totiž možné pečovat o ostatní pokud samy nemáme dostatek energie. Najděme si proto čas na relaxaci a odpočinek, ať už je to prostřednictvím meditace, jógy, cvičení nebo jakéhokoli jiného koníčku, který nás naplňuje radostí. Pravidelný pohyb a zdravá strava jsou také klíčové pro udržení energie a vitality.

Praktické tipy pro obnovu každodenního pocitu spokojenosti:

Vytvořme si pozitivní vizualizace: Živě si představujme si, jak se cítíme šťastné, plné energie a vyrovnané. Na tyto představy naše tělo okamžitě zareaguje tvorbou chemikálií v mozku, což způsobí rychlou změnu našich pocitů. Vytvořme si v hlavě obraz toho, jak chceme, aby náš život vypadal, a často si na tento obraz připomínejme.

Pracujme s afirmacemi: Používejme afirmace, které podporují pozitivní myšlení a sebevědomí. Například „Jsem plná energie a schopnosti vyrovnat se se všemi výzvami svého života.“ Účet na sociálních sítích lze například skvěle využít pro sledování motivačních koučů a kouček a zajistit si tak inspiraci, podporu a připomenutí důležitých myšlenek.

Vyčistěme své prostředí: Ukliďme svůj fyzický prostor od věcí, které nám neposkytují radost a pozitivní energii. Udržujme svůj domov čistý a příjemný, abychom se v něm cítily klidně a vyrovnaně.

Dopřejme si čas na přírodu: Pobyt v přírodě je skvělým způsobem, jak si dobít energii a připojit se k pozitivním vibracím. My ženy jsme na přírodu přirozeně napojeny, daleko hlubším způsobem než muži. Vyrazme na procházku, stravme čas v parku nebo si udělejme víkendový výlet do přírody.

Projevujme vděčnost: Každý den prociťme vděčnost za všechno, co máme ve svém životě. Vděčnost je silným magnetem pro pozitivní energii. Nikdy bychom nevyměnily ani miliardu korun za své zdraví, vztahy či “obyčejný” úsměv a radost ze života – nezapomínejme proto, jakou hodnotu tyto věci mají a neberme je jako samozřejmost.

Pracujme s energií našeho těla: Existuje mnoho praktik, které nám mohou pomoci vyrovnat naši energii, emoce i tělesné funkce, jako je například reiki, různé dechové techniky, meditace, akupunktura nebo jóga. Vyzkoušejme různé techniky a najděme si ty, která nám nejlépe vyhovují.

Naučme se nevšímat si toho, co si o nás myslí ostatní: Často nás trápí to, co si o nás myslí ostatní lidé. Je potřeba si uvědomit, že nehrajeme hlavní roli v jejich životech, ale hrajeme hlavní roli ve svém vlastním životě. Zaměřme se tedy na to, co cítíme a potřebujeme my samy. Věnujme pozornost svým vlastním hodnotám a prioritám.

Pamatujme, že vyčerpání není slabostí, ale přirozenou reakcí na nadměrný stres a zátěž. Mějme na paměti, že péče o samu sebe není sobectvím, ale investicí do fyzického a duševního zdraví a nutností pro možnost pečovat dále o ostatní.

Vyčerpání je v dnešní době zcela běžným problémem, který může kdykoli postihnout každou z nás. Se snahou najít rovnováhu mezi našimi závazky a péčí o sebe sama je však možné dosáhnout vyšší úrovně pohody a každodenního pocitu štěstí.

Zdroj: autorský článek