Microblading: Technika úpravy obočí, která je méně bolestivá než klasické vytrhávání pinzetou. Navíc vydrží několik let

Přidat na Seznam.cz

Microblading je jedním z nejnovějších trendů v oblasti úpravy obočí. Díky nenáročné úpravě vám obočí vydrží upravené několik měsíců až několik let. Co ale tato metoda vše obnáší?

Co je microblading?

Microblading neboli vláskování obočí je způsob tetování, díky kterému vaše obočí získá zcela přirozený vzhled. Místo tetovací pistole se u této techniky používá drobné jehly, díky kterým kosmetička vytvoří imitaci velice jemných vlásků.

Liší se microblading od klasického permanentního makeupu?

Co se týče vzhledu, permanentní makeup spočívá v jednoduchém přidávání pigmentu do určitých oblastí obočí namísto přidávání tahů chloupků, popisuje tuto metodu magazín RealSimple. Jistě se všem vybaví to osmdesátkové a devadesátkové černé obočí, které vlastně vypadalo jen jako jednolitá linka. Microblading má oproti klasickému permanentnímu makeupu tendenci vypadat mnohem přirozeněji.

Kdo si může nechat provést microblading?

Microblading může využít každý, koho nebaví si denně líčit obočí. Nezáleží na tom, jestli máte plné obočí nebo řídké, se správnou technikou můžete dosáhnout vámi vysněného vzhledu. Červenou však mají těhotné a kojící ženy, které by si měly na microblading nechat zajít chuť. Hrozí zde totiž vyšší riziko infekce.

Je microblading bolestivý?

Proces je pro většinu lidí prakticky bezbolestný, protože před vlastním zahájením microbladingu se vždy na oblast obočí aplikuje lokální znecitlivující krém. Rozhodně microblading bolí méně než vytrhávání chloupků pinzetou. Pokud ale máte citlivou pokožku, může to trochu štípat.

Jak se připravit na microblading

Pro co nejpřirozenější vzhled je nejlepší obočí nechat co nejvíce dorůst. Čím více vlastních chloupků máte, tím přirozeněji bude microblading vypadat. Kromě toho, že si obočí necháte dorůst, byste se měli vyhnout jakýmkoli lékům na ředění krve, jako je aspirin a alkohol, a retinolům, protože způsobují, že je vaše pokožka citlivější.

Následná péče o obočí

Úplné zahojení obočí po microbladingu trvá přibližně jeden měsíc, ale záleží na tom, ke komu jste šli a jak dobře jste dodržovali pokyny pro následnou péči. Obecně však platí, že během prvního týdne byste měli obočí udržovat v suchu. To znamená:

  • Nemýt obočí vodou
  • Nelíčit v okolí obočí
  • Používat jakoukoli mast nebo krém, který vám kosmetička poradí
  • Vyhýbat se spánku na obličeji

Nelekejte se ale, že vaše nové obočí bude zpočátku vypadat mnohem tmavší, je to zcela normální. Pigment časem vybledne, nemějte obavy. Co se týká stroupků, ty určitě neodlupujte! Nejen, že byste si mohli do obočí přivodit infekci, ale také narušit tvar obočí.

Jak dlouho microblading vydrží?

Microblading obvykle vydrží jeden až tři roky, v závislosti na vaší pleti, životním stylu a používaných produktech. Mastné typy pleti mají tendenci metabolizovat pigmenty rychleji než ostatní. Přibližně po roce si většina lidí všimne vyblednutí, ale při důsledné péči může obočí vydržet roky.

Zdroj: realsimple.com, Youtube