Jaké boty budou letošní podzim trendy? Vsaďte na odstín magenta

Přidat na Seznam.cz

Navzdory mnoha barevným trendům, které se objevily v průběhu roku 2023, existuje jeden, který udává tón celému roku. V roce 2022 byla magenta jmenována barvou roku společností Pantone, což z ní činí povinný odstín pro rok 2023. Ačkoli to platí pro celý rok, magenta bude mít v této podzimní sezóně skutečný dopad, a to i pro milovníky neutrálních barev.

Magenta jako barevný trend 2023

Magenta může být ohromující barva, kterou můžete přidat do svého stávajícího šatníku, protože je jasná a sytá. Odstín magenty je odvážný a lze jej spatřit na kilometry daleko. Není proto divu, že mnoho módních nadšenců již spřádá plány, jak tento odstín přidají do svého podzimního šatníku.

Kromě doplňků je nejjednodušším způsobem, jak začlenit zářivou barvu, jako je magenta, obuv. Ačkoli jsou součástí vašeho outfitu, boty zabírají v kompletu jen malý vizuální prostor. Díky tomu vám nošení výrazné barvy snáze projde, zvláště pokud nejste na takovou extravaganci zvyklí. A navíc, bot není nikdy dost! Pořídit si můžete prakticky jakékoliv, ale hlavně, ať jsou v odstínu magenta.

Živé purpurové tenisky

Jak píšeme v úvodu, magenta je živá barva, která je jasná a sytá a představuje dokonalý odstín pro tenisky ve streetovém stylu. Ve směsi s ostře bílou nebo zcela samostatně vyváží sílu purpurové barvy robustnější nebo těžší design bot. Vzhledem k tomu, že tlusté tenisky jsou trendy, má smysl nosit je v nejmódnější barvě oproti neutrálnímu odstínu.

Magentové mules

Mules jsou všestrannou volbou obuvi, která se hodí na několik ročních období, včetně podzimu. Protože je můžete snadno nazout a vyzout, když potřebujete, jsou mules stylově praktické. Purpurové mules mohou být skutečně výraznou obuví. Tyto boty jsou nejen klasické, ale i nadčasové, což z nich dělá ideální volbu pro tuto zářivou barvu. Ačkoli je magenta barva výrazná, dobře se kombinuje s některými dalšími barvami, což z ní dělá snadno použitelnou barvu.

Magenta mix

Víte, co se dobře hodí k purpurové? Více magenty. Stejně jako ostatní barvy, i magenta se dodává v různých tónech a odstínech. Od tmavě purpurové až po zářivě purpurovou a fuchsiovou směs, možností je nekonečně mnoho. Tato směs odstínů je ideální paletou, kterou můžete přidat do své obuvi, abyste získali něco více trendy.

Světlé kozačky

Ačkoli jsou tenisky celoroční obuví, na podzim není nic lepšího než kozačky. Boty jsou podzimním a zimním základem a většina lidí má ve svém šatníku alespoň několik párů. Kozačky nebo obyčejné holínky, jsou dokonalým sezónním kouskem, který rozpoutá magentové šílenství.

Hon na lodičky

Bez ohledu na roční období nebo váš osobní styl potřebuje každý pár lodiček. Klíčové je mít neutrální i světlé podpatky, které doplní vaši sbírku jehel. Světlejší podpatky vám dodají barevný nádech na pozadí neutrální barevné palety, a vytvoří tak dokonalý akcent obuvi. Purpurové lodičky jsou jemným přitakáním trendu, aniž byste se museli tolik soustředit na styling.

Zdroj: Glam