Koktejlový dress code má být zářící a zábavný. Co si vzít na sebe a čemu se vyhnout

Přidat na Seznam.cz

Koktejlový dress code nepatří k tradičním dress code ze staré školy, jako je black tie, morning dress nebo smart casual, ale je to jeden z nejzábavnějších dress code, se kterým můžete být nejkreativnější. Co všechno obnáší a na co je lepší zapomenout?

Co znamená koktejlový dress code?

Pokud obdržíte pozvánku, kde je jako dress code uvedeno koktejlové oblečení, nepanikařte. Pravděpodobně se jedná o večerní událost, kde se od vás očekává být kreativnější a zářivější. Nejedná se o seriózní událost, kde jsou nutné společenské šaty, koktejlové večírky mají být totiž zábavné!

Co na sebe?

Malé černé šaty jsou dokonalým řešením pro koktejlový dress code a mohou tvořit základ několika vzhledů. Černá barva je neutrální, takže je budete moci nosit znovu a znovu, aniž byste jimi něco zkazili. Samozřejmě, že můžete zvolit také barevný outfit. Nemusí být navíc ani jednobarevný. V koktejlovém oblečení se můžete odvázat a zvolit vzor a duhu tónů, které se hodí k vašemu odstínu pleti a stylu.

Je nutné mít na sobě šaty?

Pokud nemáte v oblibě šaty, můžete obléci klidně i výraznou sukni a hedvábnou halenku, kalhoty s flitry a bílou košili, široké smokingové kalhoty a top na jedno rameno, zábavný overal, fantazii se zkrátka meze nekladou.  Je jen na vás, jak moc chcete experimentovat se svým osobním stylem.

Na co byste měli zapomenout?

Džíny a pěkný top se hodí ke mnoha příležitostem, ale na koktejlový dress code bude nejlepší nechat džíny doma. A co se týká materiálu, manšestr nebo plátěný kepr můžete nahradit saténem, hedvábím nebo šifonem.

Jaké boty si obout na koktejlový dress code?

Vše záleží na vašem outfitu a osobním stylu, ale můžete zvolit cokoli od vznosných kousků až po balerínky. Doporučujeme však vyhnout se čemukoli příliš dennímu nebo ležérnímu, takže otlučené Doc Martens, Crocsy, Birkenstocks nebo tenisky by měly zůstat doma. Místo toho by vám slušely luxusní lodičky s kamínky, šperkovou sponou nebo v super zářivé barvě.

Pokud máte rádi podpatky, opět myslete na fantazii a poohlédněte se třeba po brokátové látce, potisku nebo podpatku. Metalické boty se vždy hodí ke koktejlovým šatům, stejně jako metalická kabelka.

A co se týká doplňků, ani zde se meze nekladou. Pravidlem „méně znamená více“ se zde řídit nemusíte, pokud patříte mezi maximalistky.

Zdroj: GlamourMagazine