Největší trendy v oblasti šperků na léto 2023 zahrnují nádech mořských panen. Trendy budou i disco šperky a velké prsteny. Které si pořídíte vy?

Přidat na Seznam.cz

Jestli je něco jisté v létě 2023, pak to, že je letošek opravdu zábavný okamžik pro odvětví módy a popkultury. Trendy v oblasti šperků pro tuto sezónu se zaměřují na znovuzískání ženskosti, sentimentální detaily a nové elegantní obměny klasických kousků. Každý si v nich najde něco pro sebe.

Šperky inspirované mořskou pannou

Díky hranému filmu Malá mořská víla (v hlavní roli s Halle Bailey) je mermaidcore trendem všude, od stylu po nehty, a šperky nejsou výjimkou, uvádí magazín Byrdie. Ať už sníte o mušlích, sladkovodních perlách nebo o duhovém provedení ve stylu mořské panny, s tím vším oslníte okolí.

Barbiecore

Vzhledem k tomu, kolik z nás si v dětství hrálo s touto ikonickou panenkou, není opravdu žádným překvapením, že se dlouho před očekávaným letním hraným filmem Barbie prosadila silně ženská estetika. Pokud jde o šperky, „Barbiecore“ znamená, že se v nich objevují veselé květiny, spousta třpytu a hojnost horké růžové. Vydejte se po stopách Barbie a sebevědomě se pochlubte odvážnými kousky, které představují nejdivočejší sny vašeho vnitřního dítěte.

Koketní dekadence

Svět módy a krásy se v poslední době věnuje znovuzískávání dekadence a ženskosti. Mašle, perly a další jemné detaily se objevují napříč oblečením, vlasy i nehty, takže dává smysl, že se estetika kokety nyní stala trendem šperků pro léto 2023. Opusťte v této sezóně přísný minimalismus a snažte se trochu „urvat ze řetězu“.

Disco šperky

Jak jsme již informovali v článku „Sedmdesátky jsou zpátky“, sedmdesátky jsou opravdu zpátky! A to znamená, že nikdy nebyla lepší doba na to, abyste si ve svých špercích vybrali trochu reflexního lesku, ať už prostřednictvím náušnic inspirovaných diskokoulí, nebo robustních náramků připravených na večírek.

Výrazné prsteny

Prsteny jsou vždy skvělým způsobem, jak vyjádřit svou osobnost, protože pokud jich nashromáždíte dostatek, je téměř zaručeno, že jejich kombinace bude naprosto jedinečná. Mohutné prsteny jsou po raketovém vzestupu popularity v posledních letech stále v kurzu a na vzestupu je i spousta výrazných designů, barev a siluet.

Řetízkové náhrdelníky

Zlatý řetízkový náhrdelník je klasický kousek, který nikdy doopravdy nezmizí, ale v poslední době je rozhodně na vzestupu. Jako trend šperků pro léto 2023 má spoustu moderních variant, od různých velikostí a tvarů článků až po vrstvené varianty. Pokud se vám vždycky líbila myšlenka řetízkového náhrdelníku, ale neměli jste pocit, že by zcela vyhovoval vašemu stylu, nyní je ideální čas objevit verzi, kterou si zamilujete.

Pokud se chystáte na hon za šperky, které definují rok 2023, pak doufáme, že vás tento článek alespoň trochu inspiroval. A díky našim tipům navíc zůstanete letošní léto ohromně trendy!

Zdroj: byrdie.com, Youtube