Neonové barvy budou letos trendy! Jak je zapojit do svého šatníku?

Přidat na Seznam.cz

Venku je sice zima a ve čtyři odpoledne tma, ale to neznamená, že by tomu musel odpovídat i váš šatník. V loňském roce se jako výrazný trend objevily barvičky díky podzimní kolekci Pierpaola Piccioliho pro značku Valentino, ale v letošní sezóně je vše mnohem pestřejší.

Barvy na každém kroku

Jak uvádí web Glamour, barevnou paletu nabízí stále více značek. Na mnoha přehlídkových molech pro jaro/léto 2023 dominovala limetkově zelená a kobaltově modrá, ale odvážní nejsou jen špičkoví návrháři.

Po dvou letech výluk chce mnoho z nás dohnat ztracený čas. A nejrychlejší způsob, jak do svého oblečení dostat ducha večírku, je prostřednictvím barev. Proč tomu tak je? Je to proto, že barva je přímým spojením s našimi emocemi. Výběrem barev, které nosíme, vyjadřujeme, jak se cítíme nebo chceme cítit, aniž bychom řekli jediné slovo.

Neonový trend je v plném proudu a nikdo se mu nevěnuje lépe než Paris Hilton. Na nedávné oslavě svého výročí v Paris World měla na sobě neonově květinové šaty Oscar De La Renta a fluorescenční limetkové podpatky a doprovázel ji manžel Carter Reum, který měl na sobě příhodně bublinkově růžovou košili, aby ladil s motivem hvězdiček.

Jak nosit neonové barvy?

Samozřejmě nejsme všichni právě teď v Kalifornii, takže přijít na to, jak tento trend vrstvit, je klíčové. Vrstvení šatů na bílý rolák nebo pod tlustý pletený svetr je super jednoduchý způsob, jak v této sezóně využít výrazné barvy, zatímco punčocháče budou v tomto ročním období navždy vaším nejlepším přítelem.

Na tomto trendu je skvělé, že žádná barva není příliš odvážná a žádná kombinace příliš dobrodružná. Můžete kombinovat oranžovou s modrou, žlutou s růžovou nebo zelenou, nebo jakoukoli divokou fúzi barev, kterou dokážete vymyslet.

A co pokud jsou pro vás barvy nové?

Párujte

Před nákupem barevných kusů oblečení je důležité vědět, jaké barvy se k sobě hodí. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je odkaz na barevné kolo. Analogické barvy jsou na barevném kruhu vedle sebe a mají společný odstín. Jakmile najdete barvu, kterou chcete vyzkoušet, podívejte se na barevný kruh. Pokud se vám například líbí světle modrá, najdete vedle ní teal a modrofialovou. Tyto barvy můžete použít k doplnění své barevné palety. Můžete také použít doplňkové barvy, které jsou na barevném kole naproti sobě.

Vyzkoušejte akcentní prvky

Pokud se obáváte přidat do svého šatníku barvy, vždy můžete začít s malými akcenty. Mějte však na paměti, že nejlepší je omezit se na jednu barvu akcentu na jeden outfit. Mezi takové doplňky patří například klobouk, šála, boty nebo kabelka.

Přijměte vzory

Začlenění barev prostřednictvím vzorů je perfektní způsob, jak si usnadnit vstup do barev, pokud máte obavy. Pokud chcete nosit více než jeden vzor, měly by se lišit velikostí. Také nezapomeňte sladit rušné vzory s klidnějšími. Rušné vzory mají obvykle dominantní vzory s minimem plných barev mezi opakováním, zatímco jemné vzory jsou pravým opakem.

Zvolte jednobarevné vzory

Jakmile překonáte počáteční strach z nošení barev, jděte do toho naplno a vyzkoušejte plně monochromatický vzhled. Vyzkoušejte něco jednoduchého, například odvážný overal, nebo spojte barevný top se sukní či kalhotami v podobném odstínu. Jděte ještě o krok dál a přidejte boty ve stejné barvě.

Pokud jsou neutrální odstíny základem vašeho šatníku, přidání barvy může váš vzhled oživit a dodat vám více sebevědomí. Barvy mohou zlepšit vaši náladu a navodit pocit větší pohody. I když se domníváte, že vám nějaká barva nesluší, neuškodí pohrát si s mnoha dostupnými možnostmi.

Zdroj: glamourmagazine.co.uk, Instagram