Přemýšlíte nad piercingem bradavek? Podívejte se, jaká rizika vás mohou potkat

Přidat na Seznam.cz

Piercing je, stejně jako tetování, velmi oblíbenou ozdobou těla. Mezi časté piercingy patří, kromě obočí, nosu nebo rtů, také bradavky. Podívejte se, jaká rizika s sebou ale tento piercing nese.

Něco z historie

Jak možná víte, tetování patří k vůbec nejstarším metodám úpravy těla. Jak je to ale s piercingem? Vlastně podobně, protože se jako piercing počítají i propíchlé uši. A právě propíchlé uši měl i nejznámější potetovaný muž historie – Ötzi, který žil před více jak pěti tisíci lety. To znamená, že už v té době jste si mohli udělat piercing!

Piercing bradavek není žádný nový trend!

Podle některých zdrojů není piercing v bradavkách nic nového. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že je to moderní a trendy záležitost, pravdou je, že už staří římští vojáci měli propíchlé bradavky. Ti ovšem nosili tzv. „kroužky“, nikoliv šperky, jaké známe dnes.

Hojení

Piercing bradavek patří mezi ty bolestivější. Není proto divu, že během hojení můžete cítit bolest, nebo vám mohou bradavky krvácet. Proces hojení je navíc velmi dlouhý. Pokud to porovnáte například s naušnicemi, které máte zahojené za pár týdnů, bradavky se hojí šest až dvanáct měsíců!

A co vše se může stát?

Začněme například velmi často kladenou otázkou žen – co kojení? Pravdou je, že zjizvená tkáň může blokovat mlékovody. Pokud navíc kojíte i se šperkem, můžete dítěti kojení znepříjemnit, a nebo může dítě dokonce spolknout šperk. Určitý rizikem je také vznik abscesu (hnisem naplněná bulka pod bradavkou nebo v prsu). Piercing bradavek má také vyšší riziko vzniku infekce, než některé jiné piercingy, a v těch nejhorších scénářích, pokud vám piercing dělá amatér nebo používáte nesterilizované pomůcky, se můžete nakazit HIV, hepatitidou B a C nebo tetanem. To vše ale převyšuje něco, co se lidem, kteří mají propíchlé bradavky, stává často – roztržení bradavky poté, co se šperk zasekne o tričko, podprsenku, apod.

zdroj: bodypiercing, gayletter, healthline, webmd