Přináší intenzivní pocity vášně i hněvu. Červená jako barevný trend letošního roku

Přidat na Seznam.cz

Pokud pozorně sledujete módní trendy a módní přehlídky, pak zcela jistě víte, že jste mohli v uplynulém měsíce všude vidět červenou. A hned bylo jasné, že je to zrovna červená, která se stává hlavním barevným trendem.

Červenou barvu si zamilovala i křehké Amelie z Montmartre

Ještě minulý rok bylo poměrně těžké si představit svět, ve kterém by lidé byli otevřeni stylizaci červené barvy v každodenním životě. Červená barva, která je notoricky známá jako těžko uchopitelná a často spojovaná s intenzivními pocity vášně a hněvu, stejně jako s místy činu a kýčovitým valentýnským zbožím, byla dlouho přijímána popkulturou jako barva, která se nosí jako symbol hlubšího významu.

Červená byla barvou, kterou v průběhu seriálu často nosila Samantha ze Sexu ve městě, známá svým pohrdáním monogamními vztahy a ohnivým přístupem k sexualitě. Je to také charakteristický odstín filmografie španělského režiséra Pedra Almodovara, který je často spojován se smrtí, vášní a bolestí ve filmech jako Volver a Julieta. Ale červenou jste také mohli často vidět na éterické Amelii ve snímku Amelie z Montmartre. Jak tento odstín tedy stylizovat?

Jděte na to monochromaticky

Zatímco nedávno minimalistka Irina Grechko, která miluje neutrální barvy, prohlásila, že by si nikdy nevzala červený kalhotový kostým nebo šaty, o pár dní později, když si vyzkoušela monochromatický koncept v podobě vesty a kalhot v oversized velikosti. A do této koncepce se zamilovala. Nechte se touto influencerkou tedy inspirovat i vy a nedávejte červené… no, červenou.

Rudé doplňky

V šatníku a šperkovnice žádné milovnice módy nesmí chybět doplňky. A na červené je prostě něco, co nadchne každého. Pořídit si můžete kabelku, kterou můžete doprovodit každý outfit. A to i oblíbenou klasiku ve stylu bílého trička a džín. Vynést ji ale můžete také k oblíbené kožené bundě nebo k šatům a vykouzlit si tak dokonalý outfit na večerní rande.

Pokud nejste fanoušky červených kabelek, můžete začít i něčím jednodušším jako jsou šperky nebo dokonce boty. A ruku na srdce: rudé jehly dostanou do kolen každého.

Vsaďte na červené ponožky

Móda má za úkol nejen šokovat, ale i dráždit a inspirovat. A všechny tři požadavky dokonale splňují právě červené ponožky. Že mohou působit jako pěst na oko? Právě naopak! Výrazné ponožky dokážou vzhled opravdu oživit. A pokud chcete svůj vzhled dovést k dokonalosti, obléci můžete ještě červený top.

Necháte se vzhledem Červené Karkulky inspirovat nebo raději zůstanete u jednoduchosti? Pokud by vás červená barva lákala, pamatujte, že není nutné se do ní hned zahalovat úplně. Místo toho můžete zvolit i jednoduché doplňky, a i tak zůstat trendy.

Zdroj: autorský článek, Youtube