Módní trendy pouličního stylu z Paříže. Fashion week přišel s módními tipy o několik měsíců dříve

Přidat na Seznam.cz

Pokud jde o pařížský týden módy, pouliční styl z francouzské metropole často poskytuje stejnou inspiraci pro oblečení jako přehlídková mola. A to proto, protože pařížský styl se nikdy nezklame. Necháte se trendy inspirovat i vy?

Co bude trendy na podzim 2023?

Ještě tu nemáme jaro, ale naše redakce už zná módní trendy na podzim 2023! Vzhledem k tomu, že návštěvníci přehlídek si často vybírají ty nejdostupnější trendy z přehlídkových mol, které byly k vidění na začátku měsíce, pařížský Fashion week přišel dokonce s módními tipy o několik měsíců dříve, uvádí Refinery29.

Co bylo na ulici k vidění?

Opotřebovaná kůže

Od té doby, co loni převzala vládu nad módou bomber bunda značky It girl Khaite, je poblouznění svrchním oblečením s vintage nádechem na vzestupu. Ať už se jedná o kožené bundy skutečně z minulých desetiletí, nebo nedávno zakoupené, myšlenka obnošené kůže se z přehlídkových mol dostává do každodenního života v řadě sepraných barevných odstínů pro dokonale rozvolněný vzhled.

Chladná šedá

Šedá barva se stává neutrálním odstínem pro sezónu podzim/zima 2023. Stačí se zeptat u značek jako je Bottega Veneta a Dion Lee. Návštěvníci přehlídek se shodují, že paleta chladné šedé se stala jednou z barev, které se musí nosit v pařížských ulicích.

Pestrobarevné úplety

Na přehlídkových molech minulé zimy se do našich zimních šatníků vrátila barva a zasvěcení módní odborníci se utvrdili v tom, že pestrobarevné úplety tu zůstanou. Jasně barevný vzor vynikne totiž na hrubém úpletu a stejně dobře funguje i v lehčí variantě, která je vybavena tak, aby vás přenesla do teplejších měsíců.

Stříbrné šperky

Stříbrná metalíza si získává pozornost na přehlídkových molech a rozhodně má vliv i na náš výběr šperků. Připravte se na to, že stříbrné doplňky příští sezony budou vhodně doplněny dvojicemi šperků, které se k tomu hodí.

Kobaltová modř

Zatímco červená je možná právě „novou růžovou“, odstíny modré jí zdatně sekundují. Účastníci fashion weeku si tento nový odstín vyzkoušeli v maxi šatech, pletených šatech a výrazných doplňcích. Tato barva bude jistě vítězem bez ohledu na roční období.

Už víte, jaké z jmenovaných tipů vyzkoušíte vy? Nebo teprve urychleně zjišťujete to, co bude trendy na jaře?

Zdroj: refinery29.com