7 důvodů, proč byste měli spát na levém boku

Přidat na Seznam.cz

Existuje mnoho běžných poloh, které lidé při usínání zaujímají, včetně polohy na boku, na břiše nebo na zádech. Někteří lidé leželi relativně nehybně celou noc a jiní se zmítali. Pokud se neprobudíte bolaví, pak je jedno, jak spíte. Avšak spaní na boku je zlatým standardem při usínání a my vám povíme, proč.

Zlepšuje trávení

Od malička nám rodiče říkají, že je špatné jíst před spaním. Je však dokázáno, že to není pravda. Trávení funguje, i když spíme.

Vaše srdce si odpočine

Od samého okamžiku své existence musí srdce bít bez přestávky, aby udrželo život. To je velká práce a může být ovlivněna řadou faktorů od stravy až po kvalitu ovzduší. Když ale spíte na levém boku, tak srdce neprožívá takovou zátěž a může si také „odpočinout“.

Zmírňuje bolesti zad

Kdo z nás se neprobudil upravený, protože jsme spali v nějaké podivné poloze a způsobili jsme si tak napětí v zádech nebo krku? Pokud vás záda či krk bolí častěji, pak vám může pomoct spánek na levém boku.

Omezí pálení žáhy

Pálení žáhy může být vedlejším účinkem jídla, které sníte těsně před spaním. No a pokud budete spát na břiše, pak žaludeční kyselina bude lépe pronikat do jícnu, což způsobí právě pálení žáhy. Pokud ale budete spát na levém boku, minimalizujete pálení žáhy. Pokud se rozhodnete spát na pravé straně, může se stát pravý opak a pálení žáhy maximalizujete.

Kritické pro těhotné ženy

V těhotné ženě proudí krev pro dvě těla. To je intenzivní práce, která vyžaduje větší objem krve. Pokud budete ležet na levé straně, dovolíte krvi lepší cirkulaci. Navíc nebude tak velký tlak na páteř a ostatní orgány.

Zabraňuje chrápání

Spaní na levém boku může mít také zásadní vliv na chrápání. Sice to nevyléčí všechny příčiny chrápání, ale díky této poloze je váš jazyk i hrdlo v neutrální poloze, díky čemuž bude mít partner dýchací cesty volné.