Nevíte, jestli byl rozchod správným rozhodnutím? Těchto 5 znamení vám napoví, že ano!

Přidat na Seznam.cz

Nedávno jste ukončila vztah s partnerem a nyní začínáte o svém rozhodnutí pochybovat. Ptáte se sama sebe, zda byl rozchod dobrý nápad? Co když svého rozhodnutí budete jednou litovat? To jsou běžné otázky, ale pravdou je, že existují jasné známky toho, že váš rozchod byl pro vás správnou věcí. Pět známek toho, že ukončení vašeho vztahu bylo naprosto správným rozhodnutím.

Po rozchodu cítíte úlevu

V prvních dnech nebo týdnech po rozchodu může být vaše rutina narušena, což ve vás může vyvolat pochybnosti, zda jste se rozhodla správně. Rytmus vašeho každodenního života se změní, a tak vám tuto změnu bude mnohokrát připomínat. V období po rozchodu se doporučuje přehodnotit důvody, které vás vedly k ukončení vztahu.

Připomeňte si, že nemůžete být ve vztahu s někým potenciálním. Pokud vám ten člověk nedělal dobře, nebavil vás a necítila jste radost, necítila jste se respektována nebo jste neviděla žádnou budoucnost, rozhodla jste se správně. Pokud to nebyl člověk, se kterým jste chtěli sdílet věci, nemohla jste být sama sebou, nemohla jste se otevřít a fyzická, intimní nebo sexuální stránka věci byla problematická a nemohla jste o tom komunikovat, udělala jste správné rozhodnutí.

Uvědomujete si, že jste musela neustále omlouvat svého bývalého

Je dobré zvážit, co je pro vás ve vztahu obecně důležité, mimo váš konkrétní vztah s bývalým. Pak si položte otázku, zda skutečně splňoval vaše kritéria, nebo zda jste se snažila sama sebe přesvědčit, že to byl zdravý vztah a že na nedostatcích vlastně nezáleží.

Mezi další otázky, nad kterými se zamyslete, patří, zda jste s ním dokázala produktivně komunikovat a řešit problémy, nebo zda jste měla pocit, že když jste byla rozrušená, neexistovalo žádné řešení. Udělal z vás lepší verzi sebe sama? Měla jste pocit, že můžete společně růst, společně objevovat nové věci? Držel vás odděleně od svých přátel a rodiny, nebo cítil potřebu vás s nimi seznámit? Vadila vám jeho míra pití nebo flámování? Byly problémy s důvěrou?

Pokud některé z vašich odpovědí na výše uvedené otázky padnou na špatnou stranu, můžete si být jista, že to bylo správné rozhodnutí.

Zvláštní příležitosti si užijete stejně (nebo ještě více) i bez něj

Když šlo o vaše narozeniny, sváteční pracovní večírek nebo rodinnou událost, měla to být právě tato osoba, s níž jste chtěla slavit. Pokud však do oslav nezahrnovala vaše přátele nebo rodinu nebo se soustředila na své představy o tom, jak byste měla danou příležitost oslavit, a ne na to, co by vám skutečně udělalo radost, pravděpodobně jste se rozhodla správně, když jste vztah ukončila.

Pokud se dokážete radovat bez této osoby po svém boku nebo je vám dokonce příjemněji, když s vámi není, je to jisté znamení, že je vám lépe.

Po rozchodu máte více energie a jste produktivnější

Zeptejte se sama sebe, zda vás vztah nějakým způsobem vyčerpával. Pokud ano, je velmi pravděpodobné, že tam byl nějaký aspekt, který nebyl zdravý, a vy jste se rozhodně rozhodla správně. Váš vztah by vás měl nabíjet energií, ne vyčerpávat. To neznamená, že na problémech nepracujete, ale tato práce by měla být produktivní. Měla byste mít pocit, že se někam posouváte.

Ohledně budoucnosti jste optimistická

Rozhodnutí, která učiníte ve dvaceti letech, mají dlouhodobější důsledky. Pokud zůstáváte v nezdravém vztahu, potenciálně se vzdáváte příležitosti potkat někoho, kdo by pro vás byl lepší. Nerostete a nerozvíjíte se ve všech směrech, ve kterých byste mohla.

Možná váš vztah provázela spousta dramat, která vám bránila dát do své kariéry všechno, nebo jste se možná vyhýbala pohledu na to, proč jste se spokojila se vztahem, který vás ve skutečnosti nedělal šťastnou. Ať už je důvod jakýkoli, pokud jste teď, když jste svobodná, optimističtější ohledně své budoucnosti, ať už jde o kariéru, nebo o lásku, je to silné znamení, že jste byla připravena jít dál.