Víte, z kterých alkoholických drinků se nejméně tloustne? Pozor na jeden, je to kalorická bomba!

Přidat na Seznam.cz

Při posezení s přáteli si mnozí rádi dopřejí pohár dobrého alkoholu. Častá konzumace alkoholických nápojů se však může odrazit na vaší hmotnosti. Odbornice na výživu prozradila na webu 7news, který typ alkoholu nejméně kalorický a čemu se raději úplně vyhnout.

Není žádným překvapením, že konzumace většího množství alkoholu příliš nepomáhá snaze zbavit se kil navíc. Klinická odbornice na výživu Sarah Di Lorenzoová z australského Sydney proto vysvětlila, které alkoholické nápoje obsahují nejméně kalorií.

Běžné alkoholické nápoje:
jeden pohár vína – 160 kalorií
jeden pohár šampaňského – 77 kalorií
jeden gin se sodou – 83 kalorií
jedna vodka se sodou – 83 kalorií

Pravdou však je, že o obsahu kalorií v drinku můžete rozhodnout sami. Tak například gin s tonikem obsahuje až 183 kalorií, ale když tonik nahradíte sodou, ušetříte sto kalorií. Pokud si vyberete šampaňské namísto vína, ušetříte až polovinu kalorií.

Jedna dávka tequily obsahuje pouze 60 kalorií, takže by mohlo jít o skvělou alternativu během diety. Dalším oblíbeným nápojem je Aperol Spritz, který je se svými 125 kaloriemi, překvapivě, lepší volbou jako pohár vína. Alkohol byste neměli zapíjet sladkým nápojem. Je také důležité dodržet několik dalších důležitých pokynů, jako například:

Večery bez alkoholu
Každý týden byste měli mít minimálně čtyři až pět večerů bez alkoholu. To poskytne vašim játrům odpočinek a zbaví vás zadržování tekutin, kterým lidé při pravidelném požívání alkoholu často trpí.

Zůstaňte hydratovaní
Každý alkoholický nápoj zkombinujte se sklenicí vody. To pomůže vyhnout se zadržování vody v těle během následujícího dne. Může se totiž stát, že vaše hmotnost po konzumaci alkoholu vyskočí nahoru a vy propadnete panice, ale ve skutečnosti jde jen o zadrženou vodu. Pitím vody se mimo jiné vyhnete bolestem hlavy.

Jezte zdravě
Při pití se vyhýbejte smaženým jídlům a zpracovaným sacharidům. Vytvořte si plán, jak si vychutnat bílkoviny se salátem nebo zeleninou. Když pijete alkoholické nápoje, organismus se zpomaluje, protože se pokouší detoxikovat alkohol, takže zpravidla máte chuť na potraviny s vysokým obsahem tuků a uhlohydrátů. To je důvod, proč přibíráte, když pijete příliš mnoho. Zvýšená konzumace alkoholu totiž znamená zvýšenou chuť na nezdravá jídla, kvůli kterým jde ručička na váze nahoru.

Zdroj: 7news.com.au