Chcete se zbavit dvojité brady nebo tmavých kruhů pod očima: Dejte šanci koření

Přidat na Seznam.cz

Ano, čtete správně, nejsou to jen pomocníci při vaření, pečení, při kterém umí bravurně dochutit a ozvláštnit pokrmy. Věděli jste ale, že některé koření je také jako stvořené pro úžasné domácí prostředky na pleť a vlasy, ptá se Womansworld. Níže se dozvíte, jak používat každé z těchto koření pro různé kosmetické procedury.

Pro zmenšení tmavých kruhů použijte hřebíček

Jedinečné sloučeniny hřebíčku se vstřebávají do pokožky a zvyšují cirkulaci a vylučují tekutiny způsobující stíny, které se shromažďují pod očima a způsobují tmavé kruhy.

Vyzkoušejte: Aplikujte ve formě hřebíčkového čaje, který má protizánětlivé třísloviny odlupující váčky pod očima. Umístěte 2 namočené, vychladlé sáčky na zavřené oči na 10 minut a poté opláchněte.

Na dvojitou bradu pomůže zázvor

Zázvor stimuluje lymfatický systém, aby vytlačil přebytečnou vodu a zachycené toxiny, které zvýrazňují dvojitou bradu.

Vyzkoušejte: Smíchejte 1 polévkovou lžíci zázvorového prášku a kokosového oleje. Třete směs pod bradou po dobu 1 minuty; po 5 minutách opláchněte.

Zpevnění pleti zaručí muškátový oříšek

Muškátový oříšek obsahuje malé množství vitamínu A , který urychluje produkci kolagenu, aby vrásčitá pokožka vypadala napnutější. Spojení s hydratačním a pleť vyplňujícím avokádovým olejem urychluje výsledky a zanechává pleť okamžitě zdravější a celkově mladistvější.

Vyzkoušejte: V misce smíchejte ½ lžíce mletého muškátového oříšku a 1 ½ lžíce avokádového oleje. Směs vmasírujte na vrásčitou pokožku. Před opláchnutím nechte 15 minut působit.

Chcete-li zvrátit řídnutí vlasů, sáhněte po skořici

Skořice odbourává nahromadění ucpávající folikuly a urychluje průtok krve do pokožky hlavy a tím podporuje zdravý růst. Pro zvýšení výhod přidejte olivový olej zpevňující prameny a hydratační med.

Vyzkoušejte: V misce smíchejte 5 lžic olivového oleje a 3 lžíce medu. Vložte do mikrovlnné trouby 10 sekund, poté vmíchejte 1 lžičku skořice. Třete pokožku hlavy po dobu 1 minuty, po 10 minutách opláchněte. Tip: Před použitím otestujte náplast, protože skořice může být dráždivá.

Na snížení otoků použijte nové koření

Protizánětlivé látky v novém koření mohou rychle snížit otoky. Nejlepších výsledků dosáhnete spojením s teplou vodou. Otevírá póry, takže složky proti bobtnání lépe pronikají. Vyzkoušejte: Naplňte misku teplou vodou a 10 kapkami esenciálního oleje z nového koření. Ponořte do ní nohy na 10 minut a poté osušte.

Zdroj: Womansworld, India, Bodyballancer, Verywellfit, Stylecraze, Webmd