Domácí manikúra krok za krokem. Je to snazší, než si myslíte!

Přidat na Seznam.cz

Péče o ruce a nehty je velice důležitá. Hlavně kvůli zdravé pokožce rukou a zdravým silným nehtům, také ale proto, že spousta lidí často dá na první dojem, do nějž nezřídka zařazují i to, jak pečujeme o své nehty. Ať se budete snažit sebevíc, se zanedbanými nehty prostě nikdy nebudete působit tak elegantně a upraveně, jako s nehty upravenými a pěstěnými. Máte spoustu práce a málo času na to abyste pravidelně trávila čas u manikérky? Nevadí! Manikúru si můžete udělat i doma během sledování seriálu.

Než začnete, ujistěte se, že máte na manikúru alespoň 40 minut času, kdy vás nic a nikdo nebude rušit. Bylo by docela mrzuté, kdybyste musela jít něco řešit ve chvíli, kdy bude schnout poslední vrstva laku, která vás dělí od dokonalého výsledku a jedním neopatrným pohybem byste celé dílo zničila a musela začít znovu. Připravte si všechny pomůcky, sklenici s oblíbeným nápojem, kdyby vás přepadla žízeň, pusťte si hudbu, seriál nebo třeba audioknihu, uvolněte se a relaxujte při péči sama o sebe.

Odlakování

Pokud máte na nehtech zbytky starého laku, důkladně nehty odlakujte. Pečlivě si umyjte ruce, a především nehty mýdlem a vodou, abyste odstranila všechny nečistoty. Ruce poté vysušte.

Tvarování

Důležitou součástí manikúry je zastřižení a zapilování nehtů do požadovaného tvaru. Předem se ujistěte, že máte nehty dokonale suché, vlhký nehet se při pilování třepí. Nehty zastřihujte kleštičkami a pilujte vždy v jednom směru, je to pro nehty šetrnější.

Leštění

Že jste si nehty nikdy neleštila? Pak je ten pravý čas pořídit si leštičku začít. Leštička na nehty se dá koupit doslova za pár korun a s nehty dokáže zázraky. Odstraní maz, který se na nehtech přirozeně vyskytuje, nehet vyhladí a dodá mu zdravější vzhled. Lak pak bude lépe vypadat a déle vydrží.

Nehtová kůžička

Při manikúře nezapomeňte ani na péči o nehtovou kůžičku, ta nehet přirozeně chrání před bakteriemi. Neodstřihujte ji, použijte speciální gel, který odstraní odumřelé nehtové buňky a poté kůžičku jemně zastrkejte tyčinkou k nehtovému lůžku. Pokud vám to nejde, můžete ruce na pár minut ponořit do vlažné vody, kůžička bude poddajnější a bude se s ní snáze pracovat.

Hydratace

Nyní přišel čas pro hydrataci. Použijte svůj oblíbený krém na ruce, nehtům se nevyhýbejte, dopřejte jim hydrataci také. Krém nechte vsáknout do pokožky. Ruce a prsty můžete promasírovat, lépe se prokrví a krém se snáze vstřebá. Poté každý nehet očistěte od přebytečného krému vatovým tamponkem s odlakovačem.

Lakování

Nejprve použijte podkladový lak. Nejen, že nehet vyhladí a sjednotí, ale také nehty chrání, hydratuje, zamezuje třepení, uzamkne následnou barevnou vrstvu a brání nežádoucímu zabarvení nehtů lakem. A až budete chtít nehty odlakovat, půjde to díky podkladovému laku snáze. Podkladový lak nechte důkladně uschnout.

Barevný lak vždy aplikujte ve dvou vrstvách. Nejprve první, tu nechte dobře uschnout, pak teprve druhou. Vrstvy laku musí být tenké, platí tedy, že je lepší více tenkých vrstev než jedna silná. Začněte na okrajích nehtu u nehtové kůžičky, pak nalakujte střed nehtu. Tahy veďte odspoda nahoru.

Když jste spokojená s barvou a lak je úplně suchý, naneste poslední vrstvu. Tou je povrchový lak (top coat). Je bezbarvý, dodá nehtům lesk a zabrání předčasnému olupování laku. Důležité je dbát na to, aby před nanesením laku byly předchozí vrstvy skutečně suché. Jinak se celý lak zvlní a budete muset začít znovu.

Začištění

Lakem pravděpodobně přetáhnete, nic si z toho nedělejte, začištění laku je posledním krokem k dokonalým nehtům. Vatovou tyčinkou nebo vatovým tamponem složeným do trojúhelníku namočeným do odlakovače odstraňte lak z míst, kde být nemá. Pak dejte lakům alespoň pět minut, aby skutečně dokonale proschly. A je hotovo!

Zdroj: paulaschoice, glamour, redakce