Únava: mohou za to často toxiny v těle! Jak s nimi zatočit?

Přidat na Seznam.cz

Trpíte chronickou únavou, nedostatkem koncentrace, ospalostí a malátností? Ještě si stěžujete na drsnou, šedou kůži, bolesti břicha a máte špatnou imunitu?

Možná, že ve vašem těle se nahromadily toxiny, které již nejsou schopny játra vyfiltrovat ven. Játra jsou hlavním centrem zodpovědným za čištění těla. Jak mohu pomoci mému tělu, aby vše fungovalo, tak jak má?

Nahromaděné toxiny v orgánech jsou špatné nejen pro zdraví, ale také celkovou pohodou a imunitu těla. Když v našem těle hodnota toxinů přesahuje schopnosti jater, tělo odpovědné za detoxikaci, začíná obtížný reverzní proces. Takže pokud trpíte výše uvedenými příznaky – možná je to díky toxinům. Jak si pomoci?

Toxiny – co jsou zač?

V moderním světě je těžké jim uniknout. Stojí však za to minimalizovat jejich přítomnost kolem sebe. Mezi faktory, na které často nemáme vliv, patří vzduch kontaminovaný výfukovými plyny automobilů, městský smog. Nevědomky také vdechujeme deriváty spalování odpadu, jako jsou dioxiny nebo polychlorované uhlovodíky a chemický a kovový průmyslový odpad. Některé z nejškodlivějších prvků, které nás obklopují, jsou kadmium, olovo a hliník. Nejvíce toxinů si však dodáváme prostřednictvím potravin, i když se vaše strava skládá převážně z ovoce a zeleniny, mohou růst na kontaminované půdě. Co je nejnebezpečnější pro naše zdraví, jsou pesticidy, které poškozují nervový systém. Některé detergenty, všudy přítomný plast a některá kosmetika jsou pro nás také vážnou hrozbou.

Jak očistit tělo od toxinů?

Čištění těla od toxinů je tvrdý boj, který stojí za to podstoupit. Stojí za to podniknout několik kroků, které umožní vaši lepší duševní i tělesnou pohodu. Chcete-li podpořit správnou funkci jater, měli bychom se postarat o správnou stravu, která bude spočívat v odstranění zpracovaných potravin z denního menu. Stojí také za zvážení myslet na podíl ovoce a zeleniny ve stávajících jídlech. Měly by tvořit většinu jídel konzumovaných na denní bázi. Pokud jíme mastné, smažené potraviny, produkty živočišného původu, jako je maso, ale také vejce, mléko a nápoje sycené oxidem uhličitým, připravujeme játrům skutečné peklo. Špatnou volbou je také jíst jídla se sycenou vodou – je lepší zvolit verzi bez bublin, ovocné a zeleninové smoothie nebo bylinné čaje, které zlepšují funkci jater.