Jarní vzpruha: trojice potravin, které si můžete dopřát každý den, pokud chcete odstranit chuť na sladké a snížit příjem kalorií

Přidat na Seznam.cz

Některé druhy potravin dokážou s tělem udělat opravdu zázraky. Pokud je navíc správně zkombinujete, můžete tímto způsobem snížit svůj kalorický příjem a přimět své tělo k přirozenému hubnutí.

Existují určité skupiny potravin, jejichž účinné látky se navzájem skvěle doplňují, pomáhají do značné míry eliminovat pocit hladu, také zrychlují metabolismus a zabraňují hromadění vody v těle. Víte, co byste si měli pravidelně dopřávat?

Paprika + vejce
To je ideální kombinace snídaně, pokud se chcete dostat zpět do formy. Vejce obsahují cholin a paprika je dobrým zdrojem vitaminu C, píše web HealthLine.

Tato kombinace dodá vašemu tělu hned po ránu dostatek živin a může také pomoci v boji proti kortizolu – hormonu, který způsobuje hromadění tuku kolem středu těla. Nakrájejte dvě menší papriky, osmahněte je na troše olivového oleje a přidejte k nim dvě vejce.

Červené hrozny + červený meloun
Jako svačinu si připravte salát z červeného melounu a červených hroznů. Meloun je přírodní diuretikum, takže pomáhá bojovat proti zadržování vody. Červené hrozny obsahují antioxidant zvaný antokyanin, který zase pomáhá eliminovat ukládání tuků, píše web Time.

Kuřecí maso a kajenský pepř
Potraviny bohaté na bílkoviny, jako je drůbeží maso, nejenže zvyšují pocit sytosti, ale také pomáhají jíst méně při dalších jídlech. A přidání kajenského pepře nastartuje spalování tuků. Kapsaicin, prokazatelně potlačuje chuť k jídlu a zvyšuje schopnost těla přeměňovat potravu na energii, píše web Purdue.

Studie publikovaná v časopise American Journal of Clinical Nutrition dokonce zjistila, že každodenní konzumace kapsaicinu urychluje úbytek břišního tuku. Přidejte sladké brambory a máte chutný oběd.

Zdroj: HealthLine, Time, Purdue, Studie