Které přírodní spalovače tuku jsou nejúčinnější? Zkuste je zařadit do jídelníčku

Přidat na Seznam.cz

Jarní období je jako stvořené, na detoxikační kúry. Pokud nejste jejich vyznavačkou, zkuste to jednodušší cestou. Přidejte do svého jídelníčku potraviny, které tělu pomáhají přirozeně spalovat.

Ačkoli většina z nás, je nemá zřejmě v pravidelném denním jídelníčku, pokud chce být člověk fit, rozhodně by se měly stát součástí stravovacích rituálů. Jejich efekt při hubnutí a nastartování metabolismu je totiž nepopiratelný.

Špenát
Tento malý zelený zázrak považují odborníci na hubnutí za jednu z nejvýživnějších potravin na světě, která má zároveň minimální množství kalorií. Obsahuje vitamíny K, A, kyselinu listovou, mangan a hořčík.

green leaves on blue plastic bowl
Foto: Louis Hansel @shotsoflouis / Unsplash.com

Navíc pomáhá k pročišťování trávicího traktu. A právě proto se díky němu mnohem snadněji hubne. Zároveň ho můžete během dne jíst opravdu kdykoliv.

Chia semínka
Jsou perfektním pomocníkem při hubnutí. Pročistí tlusté střevo, zlepší fungování metabolismu, celkově posílí zdraví a zajistí efektivní hubnutí. Pokud je zkombinujete s lněnými semínky, máte základ detoxikační kúry. Pak je už jen stačí přidat do nápoje, například do špenátového smoothie.

Chilli papričky
Objev vědců přisuzuje chilli papričkám nové vlastnosti. Kapsaicin, který jim dodává pálivost, snižuje pocit hladu a zvyšuje spalování kalorií, což je vhodné zejména pro ty, kteří mají s nadměrným jedením problémy. Chilli má zároveň i pozitivní vliv i na lepší trávení.

Vždyť zmiňme jen útlé postavičky japonských žen, které si pikantní jídla nezbavují vůbec. Nuž asi vědí, proč jejich vyhledávají. V neposlední řadě se mnohé vědecké studie, snaží dokonce dokázat, že pravidelnou konzumací chilli se snižuje riziko rakoviny.

Žlutý meloun
Nemá téměř žádné kalorie. Právě proto, se stal velkým pomocníkem při dietách. Díky své sladké chuti, je ideálním způsobem, jak oklamat mlsný jazýček.

sliced lemon on white surface
Foto: K8 / Unsplash.com

Obsahuje až 90% vody a tím nás opravdu snadno zasytí. Navíc vitamíny A, B, C, zinek, draslík, železo, či kalcium, které obsahuje, jsou zdraví velmi prospěšné.

Avokádo
Přestože patří ke kaloričtější druhům ovoce, je perfektní volbou při hubnutí. Má hodně omega 3 a 6 mastných kyselin. No a vysoké procento vlákniny , které obsahuje, výrazně ovlivňuje snižování hmotnosti a správné fungování organismu.