Nečistěte si vaginu okurkou, varují lékaři americké ženy. Novému trendu podlehlo spousta žen

Přidat na Seznam.cz

Vagina je krásně soběstačný orgán a nepotřebuje žádné speciální výplachy nebo detoxikace, aby byla zdravá a funkční. Ve skutečnosti mohou často tyto činnosti způsobit více škody než užitku. To ale nezabránilo tomu, aby se na internetu objevila nová okurková očista, napsal server Self.com.

Není zločin starat se dobře o své dámské partie. Ale používat k čištění vagíny okurku není správná cesta. Ano, čtete správně.

Blogerky, vlogerky a řada alternativních terapeutů nabádá ženy, aby si čistily svou „svatyni“ pomocí salátové okurky, ale až poté, co ji oloupou.

Tento podivný trend nazývaný vaginální kúra zřejmě spočívá v tom, že si do vagíny vložíte studenou okurku a pak s ní asi 20 minut kroužíte. Někteří dokonce doporučují, abyste s ní spali a jiní říkají, že byste ji tam měli nechat, dokud se úplně nezahřeje. Údajně vysoký obsah vitamínů v okurce pomáhá dezinfikovat a udržovat příjemný zápach a dokonce může bránit sexuálně přenosným infekcím.

Lež, jako věž. Spíš si uškodíte

Faktem je, že vagíny se čistí samy a k udržení svěžesti nepotřebují žádnou další pomoc, dokonce někdy ani mýdlo. A používání okurky jako přírodní výplachové vody může ve skutečnosti zvýšit riziko infekcí, jako je kapavka nebo dokonce HIV, protože naruší přirozenou rovnováhu pH vašich intimních partií.

„Tato myšlenka, že je nutná nějaká vaginální očista, ať už je to oloupaná okurka nebo ženské výplachy prodávané v lékárnách, je nesmysl,“ řekla kanadská lékařka Jen Gunterová. „Vagíny nejsou špinavé. Studie za studií nám říká, že výplachy, čisticí prostředky, páry, ocet, přípravky na vyrovnávání pH, aloe, koloidní stříbro, česnek nebo cokoli jiného, co se vydává za vaginální hadí olej, v nejlepším případě nedělají nic, ale mají reálný potenciál poškodit dobré bakterie nebo narušit povrch sliznice.“

Paradoxně to také způsobuje zápach

A pokud se vám při pomyšlení na takový naprosto bizarní trend ještě nepodlomily nohy, tohle by mohlo. Všechny druhy plísní a všeho dalšího, co se dá chytit na zeleninovém záhoně, by se nakonec mohlo podařit chytit i na vaší vlastní dámské zahrádce.

Sečteno a podtrženo, pokud se opravdu obáváte, že vaše vagina není dostatečně čistá, utěšujte se tím, že jsou navrženy tak, aby se samy čistily. Vagína produkuje výtok, který je formou hlenu produkovaný z děložního čípku, otvoru dělohy.

Je to zcela normální součást ženského života a je to způsob, jak se pochva udržuje čistá a zdravá. A pokud jde o mytí, nejlepší je voda a jemné mýdlo.

Zdroj: self.com, nypost.com