Podle amerického výzkumu je nadváha novým ideálem krásy. Muži preferují ženy při těle

Přidat na Seznam.cz

Mnoho mužů se diví, proč se ženy snaží hubnout, i když to nepotřebují. Možná, že „super štíhlý“ vzhled supermodelky byl medializován až příliš. Většina lidí má totiž za to, že právě štíhlá postava je ideálem krásy. Vypadá to ale, že muži spíše preferují ženy při těle. Tedy alespoň v Americe.

Nadváha a obezita jsou nový ideál krásy

Jak uvádí web Live Science, muže skutečně více přitahují ženy s kily navíc. Byl proveden průzkum, při kterém měli muži ohodnotit fotografie ženských těl s různou váhou. Jak se ukázalo, muže nejvíce zaujala fotografie ženy s BMI 29,24. Pro představu – BMI 25 až 29,9 kvalifikuje ženu jako osobu s nadváhou, zatímco ti, kteří jsou obézní, mají BMI 30 nebo vyšší. Pokud jde o to, co muže na ženách s nadváhou přitahuje, nejčastěji uváděli, že je to „přirozené“. Jedním z důvodů může být evoluce – vždy totiž platilo, že ženy s křivkami symbolizují plodnost a jsou tak vhodnými kandidátkami na vztah. Podle studie za tím může být i psychika muže. Zejména vystresované muže výrazně více přitahují ženy s kily navíc.

Obézní ženy a ženy s nadváhou ale mají i jiné plusy. Téměř 74 % mužů v průzkumu uvedlo, že by se rádi mazlili s někým, kdo je „měkký“ a při těle. Hubené ženy podle nich nejsou tak přítulné. Téměř všichni muži souhlasili s tím, že by milovali ženy, které jedí zdravě, ve srovnání se ženami, které hladoví. Nakonec – 65 % chlapů, kteří již chodí s hubenými ženami, také přiznalo, že ve snech fantazírují o boubelkách.

Obezita a nadváha v Česku

Pandemie vedla k dramatickému skoku v obezitě v České republice, počet lidí s nadváhou a obezitou v Česku podle lékařů za posledních sedm let vzrostl o deset procent, uvádí web Expats. Šest z deseti Čechů trpí nadváhou a každý pátý je obézní. Téměř 70 procent českých mužů trpí nadváhou, zatímco polovina žen má BMI nad 25. Oba podíly jsou výrazně vyšší než v mnoha jiných zemích EU, konkrétně je Česká republika na 3. místě, pokud jde o obezitu a nadváhu.

zdroj: Expats, Live Science, BoldSky, studie