Skoncujte s váčky pod očima. Těchto 5 návyků vám konečně pomůže k perfektně vypadající pleti!

Přidat na Seznam.cz

Máte potíže zbavit se nepěkných váčků pod očima? Nejste v tom sami. Pokud se domníváte, že za ně může především nedostatek spánku, pak byste se spletli. Váčky pod očima jsou způsobeny řadou věcí od změny pigmentace, až po uvolnění kůže a tukových kapes.

Všechny tyto faktory se mohou s věkem zhoršovat a někteří lidé zkrátka zdědí sklony k tmavším a povadlejším oblastem pod očima. Naštěstí existuje několik základních věcí, které můžete dělat denně, abyste jednou provždy vyhráli bitvu s váčky pod očima.

Buďte citliví na oblast pod očima

Ať už nanášíte oční krém nebo oční make-up, buďte při tom obzvláště jemní. Pokožka v oblasti očí je citlivější a tenčí než na zbytku těla. Nadměrný tlak a tahání může vést k viditelným známkám předčasného stárnutí, jako jsou váčky pod očima, jemné linky a vrásky. Naučte se všechny séra a krémy aplikovat vklepáváním, čímž své pleti ulevíte od zbytečného tlaku a drhnutí. Stejně tak při odličování očí používejte dvoufázový odličovač a odličujte pomalými tahy směrem ven.

Dbejte i na pořadí v péči o pleť

Při aplikaci očních krémů a produktů v péči o pleť velmi záleží na pořadí. Záleží také na typu vaší pleti, pokud je citlivá, nechte si na konec retinol, který smíchejte se svým hydratačním krémem. V opačném případě jej aplikujte jako první po vyčištění pleti, aby byl účinek co možná nejvyšší. Pokožka kolem očí může být na retinol citlivá, takže rozhodně nezapomínejte na dostatek hydratace ve formě krému. Ráno pleť také vyčištěte, tonizujte, naneste antioxidační sérum (např. s vitaminem C), lehký oční krém, hydratační krém a nakonec doplňte SPF.

Vždy používejte SPF – ano, i na oči

Když už jsme u SPF, tak ano, opalovací krém si nanášejte i na víčka a oblast pod očima. Tato oblast se často podceňuje a zanedbává, přitom UVA a UVB záření mohou způsobit kromě rakoviny kůže i předčasné vrásky a stárnutí, protože slunce rozkládá kolagen a elastin, a to vede k tvorbě očních váčků a povislosti v očním okolí.

Používejte obklady na oční okolí

I když jsou oční krémy a opalovací krémy prospěšné z hlediska kumulativních výsledků, někdy potřebujete něco, co pomůže hned. V takových případech sáhněte po něčem chladivém. Pokud potřebujete okamžitou úlevu od očních váčků, použijte chlazené oční masky nebo dokonce chlazené čajové lžičky či sáčky, které mohou pomoci s lymfatickou drenáží. Snažte se všechny masky, séra i další pomůcky dávat do ledničky, studené obklady jednoduše pomáhají. Jen buďte velmi jemní a nikdy netahejte za kůži.

Není to jen o vnější péči 

To, co jíte, může ovlivnit prakticky vše od vaší nálady až po vzhled vaší pleti. Nejlepším způsobem, jak zabránit tvorbě váčků pod očima a povadnutí očí, je mít zdravou pleť. K tomu vám může pomoci zdravá strava a cvičení. Místo cvičení vám postačí i pohyb ve formě svižných procházek. Pokud vás trápí váčky pod očima, věci jako jídlo bohaté na sodík a alkohol mohou zvýšit zadržování vody a nadýmání celého těla, včetně oblasti pod očima. S ohledem na to zvažte omezení nezdravých potravin a nápojů a zaměřte se na dostatečnou hydrataci čistou vodou. Pokud budete pít dostatečně, zlepší se vám krevní oběh a to může pomoci odstranění přebytečných tekutin z očního okolí.