Umělá inteligence zrekonstruovala tvář Heleny Trojské. Údajně nejkrásnější ženy historie

Přidat na Seznam.cz

Krása je samozřejmě velmi individuální pojem, ovšem každý ví, že pokud hledáte tu nejkrásnější ženu všech dob, je jí Helena z Troje. Podle legend byla mnohem krásnější, než známá Kleopatra, bohyně lásky Afrodita, nebo i dnešní krásky, jako Angelina Jolie. Zda opravdu byla tak krásná můžete posoudit i sami, umělá inteligence zrekonstruovala její tvář.

Kdo byla nejkrásnější žena všech dob?

Helena Trojská je v řecké legendě nejkrásnější žena. Byla dcerou Dia, sestrou Klytemnestry a její nápadníci – včetně Odyssea – pocházeli ze všech částí Řecka. Z nich si vybrala Menelaa, přičemž během jeho nepřítomnosti uprchla do Tróje s Parisem, synem trojského krále Priama, což nakonec vedlo k trojské válce, uvádí web Britannica.

Po řeckém vítězství ve válce se Helena vrátila domů s Menelaem, ale ve starověkém světě se stala opovrhovanou postavou, symbolem morálního selhání a nebezpečí, které klade chtíč nad rozum, píše web World History. Všemi opovrhovaná Helena, která v podstatě zapříčinila válku, se ale do historie zapsala jinak. Dodnes ji známe jako nejkrásnější ženu všech dob. Umělá inteligence ji skutečně vyobrazuje jako neuvěřitelně krásnou ženu, ovšem – stála by za válku?

zdroj: BBC, Britannica, World History