Jak na zdravé vlasy v zimě?

Přidat na Seznam.cz

Pokud patříte k těm, co zastávají názor, že vlasy trpí především v létě, tak vás nyní musíme zklamat. Zimní péče je totiž stejně důležitá, pokud nechcete s příchodem jara řešit roztřepené konečky a zvýšené vypadávání vlasů.

Pojďme se nyní společně podívat na několik tipů, které vaše vlasy během zimy rozhodně ocení.

Ach, ty čepice!
Myslíte si, že nošením čepice vlasy před zimou ochráníte? Omyl, tato pravda je jen poloviční. Faktem zůstává, že vítr, sníh nebo mráz se k nim nedostanou, ale přichází další problém – nadměrné pocení. Přesně tato situace je velmi nepříznivá pro vlasovou pokožku. Zkuste tedy čepice nosit jen tehdy, když je počasí opravdu pod psa, aby pokožka hlavy měla prostor volně dýchat. Vhodnou alternativou mohou být třeba čelenky nebo klapky na uši.

Suchý a teplý vzduch
Velkou zátěží pro vlasy jsou také přechody z mrazu do vytopených místností. Suchý teplý vzduch vlasy vysuší. Právě z tohoto důvodu vlasy ztratí lesk a sílu, začnou se štěpit, lámat a vypadávat. Dopřejte proto vlasům vhodný regenerační zábal, který by se měl dělat každý týden. Ten vlasy posílí, dodá jim pružnost a ochrání je před vysušením. Existují speciální zábaly pro zklidnění vlasové pokožky, které jsou velmi příjemné a uklidňující. Volba je jen na vás.

Profesionál je záruka jistoty
Vaše vlasy volají o pomoc, ale vy je nechcete upravit krátkým střihem? Pak se svěřte do rukou odborníka. Existují centra, kde se o vaše vlasy i vlasovou pokožku postarají podle vašich potřeb a zároveň obdržíte i diagnostiku nebo různá doporučení, jak dále pokračovat k rychlé nápravě a obnovení jejich původní kvality.

Změna je život
Pokud nejste milovnicí velkých změn, zkuste alespoň vlasy odlehčit od běžné úpravy, která vlasy zatěžuje. Ležérní účes působí již od nepaměti nehorázné sexy. Jak toho docílit? Po umytí šamponem pro větší objem naneste ke kořínkům pěnové tužidlo a vlasy vyfoukejte pomocí difuzéru jen studeným vzduchem. Potom vlasy vypněte na zátylku a přední nechte volně poletovat.