Některé ženy teprve až teď zjistily, proč je na přední straně kalhotek mašlička

Přidat na Seznam.cz

Mít mašličku na přední straně kalhotek sice usnadňuje rozeznat přední stranu od zadní, ale to není jediný důvod, proč se na spodním prádle objevuje. Přemýšleli jste někdy, proč tomu tak je? Deník Mirror.co.uk nyní mnoha ženám objasnil záhadu.

Kalhotky byly poprvé zavedeny v období renesance, aby udržovaly hygienu, chránily ženy před chladem a uchránily je před trapasem, kdyby spadly z koně. Ale kdy se na nich začaly objevovat mašle a proč?

Jedna zvědavá žena na Redditu se pokusila přijít této záhadě na kloub. „Proč má tolik kalhotek tu malou mašličku uprostřed přední strany? Odkud se tato tradice vzala?“ ptala se a řada lidí se rychle podělila o své domněnky. Nejčastějším důvodem bylo, že mašlička bránila spodnímu prádlu, aby se srazilo, protože gumička ještě nebyla vynalezena. Jeden člověk to komentoval: „Protože je to roztomilé, ženské, evokuje to nevinnost,“ napsal další svůj názor.

To však není jediný důvod. Před staletími, než byla vynalezena elektřina, musely ženy často vstávat před svítáním a oblékat se po tmě nebo při svíčkách. Proto se k odlišení předního a zadního dílu používala mašle.

Zdroj: Mirror.co.uk