Otevřená zpověď slavné TOP modelky Christy Turlington: V 25 letech vyhořela a nesnášela pohled sama na sebe

Přidat na Seznam.cz

Modeling není procházka růžovým sadem, jak se někteří z nás stále domnívají. Dokládají to i slova bývalé topmodelky Christy Turlington, která zazářila v 90. letech. Přestože oslňovala svět z titulních stránek prestižních časopisů, sama procházela syndromem vyhoření a těžkou depresí.

Christy Turlington se narodila 2. ledna 1969. Jako teenagerku ji v Miami objevil místní fotograf, a ve 14 letech začala po škole pózovat jako modelka. Po dosažení plnoletosti se začala věnovat modelingu na plný úvazek ve hvězdném New Yorku.

O několik let později už patřila mezi topmodelky. V 90. letech stačilo říct křestní jméno Naomi, Cindy nebo Christy a každý věděl, o koho se jedná. Proto byla spolu s Lindou Evangelistou, Cindy Crawford, Naomi Campbell, Helenou Christensen, Elle Macpherson a Claudií Schiffer nazývána jako jedna Báječná sedmička, píše slovenský portál Topky.sk.

Christy byla jednou z modelek, které se objevily ve videoklipu George Michaela k písni Freedom. Zároveň však v 90. letech procházela velkou krizí. ,,V té době jsem byla vyhořelá a neměla jsem zájem se nechat fotografovat. Už mě nebavilo vidět svou vlastní tvář v časopisech nebo jinde,“ prozradila nedávno na Instagramu. Tehdy se modelka rozhodla změnit svůj život. Vrátila se do školy, kterou úspěšně dokončila.

Po škole začala podnikat, psala a dělala reportáže pro NBC. Později začala spolupracovat s mezinárodní humanitární organizací, její zájem se soustředí na matky, zdravotní péči, které se jim dostává, a výzkum úmrtí žen při porodu. Sama také získala titul v oboru veřejného zdraví, jak uvádí web Glamour. Stala se režisérkou dokumentárního filmu No Woman, No Cry, který se zabývá zdravotním stavem matek v Tanzanii, Bangladéši, Guatemale a Spojených státech.

Zdroje: Topky.sk, Glamour, Instagram