Celine Dion přiznala ve smutném videu svou diagnózu. Všechna vystoupení zrušila

Přidat na Seznam.cz

Nedávno mi byl diagnostikován velmi vzácný neurologický syndrom, který postihuje zhruba jednoho z milionu lidí,“ informovala v úterý ráno Celine Dion svět na svém Instagramu.

Zpěvačka trpí syndromem ztuhlého člověka, který zanechává její tělo ve ztuhlých pozicích. Na tuto chorobu prozatím neexistuje lék, a stav nemocného se stále zhoršuje.

„Už dlouho se potýkám se zdravotními problémy a je pro mě opravdu těžké čelit těmto výzvám a mluvit o všem, čím jsem si prošla,“ uvedla v uslzeném videu zveřejněném na sociálních sítích, ale zároveň fanoušky i ujistila, že je o ni dobře postaráno. „Mám skvělý tým doktorů, kteří mi pomáhají a úžasné děti, které mě podporují a podávají pomocnou ruku“.

Podle Clevelandské kliniky syndrom ztuhlosti způsobuje ztuhlost a křeče v trupu a končetinách. Postupem času ztuhnou svaly nohou, po nichž následují další svaly včetně paží a obličeje.

Zpěvačka dále uvedla, že křeče jí znemožňují chůzi a zpěv a že není možné pokračovat. Proto zrušila všechna plánovaná únorová turné po Evropě. Všechna vystoupení jsou zatím přesunuta na rok 2024.

Zdroj: Pagesix.com, Instagram