Existuje několik druhů polibků. Jaký mají ale význam?

Přidat na Seznam.cz

Líbání je intimní forma vyjádření náklonnosti a emocí, ale pro mnohé může být také velmi nervózní záležitost, zejména pokud s tím nemají zkušenosti. Každý ví, že políbit někoho nemá vždy jediný význam, pokaždé je tak důležitý kontext a může zcela změnit význam polibku, jeho pocit a to, co sděluje.

Existuje více způsobů, jak můžete muže políbit a každý z nich znamená něco jiného, v závislosti na situaci.

Polibek na rty

Polibek na rty je nejjednodušší způsob, jak políbit partnera. Jednoduše se dotknete partnerových rtů svými rty. Při políbení jsou rty obou partnerů obvykle sevřené a mírně našpulené. Je to skvělý způsob prvního polibku s někým, kdo se vám líbí nebo s kým chodíte ven, protože je dostatečně intimní, ale zároveň není tak intenzivní jako líbání. Také s ním nemůžete nic zkazit, protože nepotřebuje žádnou techniku ani nácvik.

Americký polibek

Jedná se o romantické líbání. Americký polibek nezahrnuje použití jazyka a jedná se o typ polibku, který můžete běžně vidět ve filmech nebo televizních pořadech. Je naprosto slušný a takhle můžete políbit svého partnera před ostatními přáteli.

Francouzský polibek

Francouzské líbání je pravděpodobně jedním z nejznámějších typů polibku. Pro představu, jedná se o téměř stejný polibek jako ten americký, s tím rozdílem, že zde hraje velkou roli váš jazyk. Perfektní způsob, jak začít je začít americkým polibkem a pomalu zapojit jazyk. Tento typ líbání může vyžadovat určitý cvik, abyste si ho osvojili, takže je naprosto v pořádku, pokud se vám to napoprvé nepodaří.

Polibek na tvář

Polibek na tvář je jednoduché gesto pozdravu nebo náklonnosti, které může mít širokou škálu významů v závislosti na osobě, se kterou ho sdílíte. Je velmi běžné vyměňovat si tento typ polibku s přáteli nebo rodinou ve zcela platonickém smyslu nebo dokonce takhle pozdravit známé. Může to být i sladký způsob, jak projevit náklonnost někomu, koho máte rádi, pokud si ještě nejste jisti, zda ho políbit na rty. Polibky na tvář můžete svému partnerovi projevit náklonnost, vděčnost a lásku.

Polibek na krk

Krk je jednou z nejsmyslnějších částí těla a líbání krku je obvykle vnímáno jako velmi intimní a erotické gesto. Na těchto typech polibků není absolutně nic platonického a rozhodně je lze považovat za projev flirtu. Když během francouzského polibku přidáte pár polibků na krk, může to zážitek hodně obohatit.

Eskymácký polibek

Tento polibek spočívá v tření špičky nosu o nos jiné osoby. Používá se jako gesto přátelského pozdravu v několika kulturách, konkrétně u Eskymáků, od nichž je odvozen jeho název. Tento polibek můžete sdílet se svým partnerem v odlehčeném okamžiku, protože obvykle vyjadřuje hravost a náklonnost. Nesmírně roztomilé je také sdílet tento polibek se svým dítětem.

Polibek na čelo

Jednoduchý polibek na čelo může říci mnoho, aniž byste cokoliv partnerovi řekla a může to být gesto, které znamená mnoho. Polibek na čelo může být intimní, ale spíše jako projev lásky. Polibek na čelo je ideální k vyjádření náklonnosti, porozumění, důvěry a péče o určenou osobu. Můžete se o něj podělit s kýmkoli, kdo je vám blízký, například s partnerem, přáteli, rodiči nebo dětmi.

Motýlí polibek

Motýlí polibek je jedním z nejroztomilejších typů polibků. Je sladký, něžný a vyjadřuje lásku, náklonnost a hravost. Chcete-li někomu dát motýlí polibek, musíte přiblížit svůj obličej k jeho tváři, očima se téměř dotýkat jeho očí a pak zatřepetat víčky, což v příjemci vyvolá pocit, že ho líbají motýlí křídla. Motýlí polibek nemusí být nutně romantický a často ho také používají rodiče na své malé děti.

Polibek na ruku

Polibky na ruku nemusí být mezi lidmi považovány za nejromantičtější gesto a jsou nejčastěji vnímány jako gesto pozdravu při neformálních událostech a v různých kulturách se používají také jako projev úcty ke starším lidem nebo lidem s vyšším postavením. Může to však být nesmírně něžný a hřejivý okamžik, pokud políbíte ruku svého partnera, zatímco ji držíte. Může mu vyjádřit náklonnost, důvěru, ujištění a lásku.

Podělte se s námi do diskuze, jaké polibky preferujete vy.