Kate Winslet vzpomíná, jak jí v mládí říkali, aby se spokojila s rolemi „tlustých holek“

Přidat na Seznam.cz

Herečka Kate Winslet se svěřila, jaké to bylo, když se za ni jako za mladou začínající herečku styděli a na vlastní kůži zažila tzv. body shaming. O tom, jak se Rose z Titanicu vyrovnala s minulostí, informuje web People.

V nedávném rozhovoru pro The Sunday Times se 47letá herečka svěřila, že když byla mladší, byla označována jako „tlustá“ a často slýchala radu, že by se měla spokojit s rolemi „tlustých holek“. Winslet toto jednání přirovnala k drsnému prostředí současných sociálních sítí, kvůli nimž mohou být některé ženy jen těžko hrdé na své tělo.

„Může to být extrémně negativní,“ řekla Winslet. „Lidé jsou vystaveni kontrole, která je větší, než může mladý, zranitelný člověk zvládnout.“ Dále vzpomíná na to, jak její agent často slýchával otázku „Jaká je její váha?“ Jak píše web People, pro britskou herečku je velmi potěšující, že se v tomto směru filmový průmysl konečně začal měnit k lepšímu.

Kate také řekla, že navzdory kritice ženských těl na internetu jsou ženy, jako je její nyní 22letá dcera Mia Threapleton, silnější než ona v tomto věku. „Generace mé dcery má schopnost mluvit sama za sebe,“ vysvětlila Winslet.

Po účinkování ve filmech Hamlet a Titanic na konci 90. let si Winslet vytrpěla kritiku ze strany bulvárních médií a kolovaly o ní žerty typu „kdyby Kate Winslet shodila pár kilo, Titanic by se nikdy nepotopil.“ Herečka přiznala, že to značně poškodilo její sebevědomí a vzpomíná, jak ji čtení takovýchto článků rozčilovalo.

Herečka se svěřila, že obrat v jejím životě nastal v roce 2000, kdy přivedla na svět dceru Miu. O kritiku vůči své osobě se tak přestala zajímat a místo toho se soustředila na to, aby Miu naučila pozitivnímu postoji k vlastnímu tělu. Zdá se, že se jí to podařilo. Dodala totiž: „Stála jsem před zrcadlem a říkala Mie: ‚Máme takové štěstí, že máme tvar. Máme takové štěstí, že máme křivky. Máme takové štěstí, že máme zadky.‘ A ona řekla: ‚Mami, já vím, díky Bohu.‘“

Zdroje: People, The Sunday Times