Muži, kteří nosí make-up, jsou atraktivnější, tvrdí studie. Líbí se nalíčení muži i vám?

Přidat na Seznam.cz

Nikde není psáno, že make-up je pouze pro ženy, naopak. Mnoho mužů se líčí a u některých (celebrit) možná ani nepoznáte, že mají make-up. Ať už se ale jedná o pouhé zakrytí nedokonalostí, nebo o výrazné oční stíny, ukázalo se, že muži s make-upem jsou atraktivnější!

Nalíčení muži jsou zkrátka atraktivnější

Líbí se vám nalíčení muži? Zkuste se nad touto otázkou zamyslet. Nemusí se nutně jednat o výrazné líčení, stačí pouze zdokonalení rysů obličeje, doplnění obočí nebo řasenka a muž je okamžitě atraktivnější, tvrdí studie. Vlastně to není tak překvapivé, i ženy bývají s make-upem atraktivnější.

Make-up na mužích je stále více populární

Mnoho mužů se dnes líčí, a to nejen proto, aby zakryli nějaké nedokonalosti, píše web Mashable. Někteří muži si zkrátka make-up zamilovali, a jejich výrazné, často barevné a extravagantní líčení je mnohdy tak dokonalé, že by to nezvládla ani kdejaká vizážistka. Zkrátka jim to sluší, to se musí uznat.

Make-up na celebritách

Zdá se vám, že líčení na mužích je zvláštní? Všimli jste si ale, že i celebrity se líčí? Podle The Richest se líčí například i David Beckham, Cristiano Ronaldo nebo John Travolta, a rozhodně jim to na mužnosti neubírá. Výrazné líčení si oblíbil také Johnny Depp, a ten nepochybně patří mezi nejvíce sexy muže showbyznysu.

zdroj: Journals, Mashable, The Richest