Relaxujte s ASMR: Podívejte se na videa, na kterých lidé žvýkají, šeptají nebo vydávají jiné zvuky snižující stres
Už jste slyšeli o relaxačních ASMR videích? Autonomní senzorická meridiánová odezva je považována za reakci vašeho mozku na základní a blízké zvuky, jako je škrábání, šeptání a další zvuky, které u vás vzbudí pocity mravenčení, obvykle na zadní straně krku.
Divíte se, co tato videa znamenají a jak si mnozí tyto zvuky mohou užívat? Mnoho lidí dokonce tvrdí, že jim tato metoda pomáhá relaxovat nebo klidně spát, uvádí web eu.usatoday.com. ASMR videa využívají hlavně lidé, kteří žijí sami a chybí jim sociální kontakt. Ptáte se, proč byste se měli dívat na taková videa? V mnoha lidech vzbuzují pocity blízkosti a naplnění. Nesnažte se nad nimi příliš přemýšlet, ale zaměřte se spíš na to, jaké ve vás vzbuzují pocity.
Uživatelé, kteří pravidelně sledují tato videa zaznamenávají pozitivní vliv a zlepšení nálady, až po dobu několika hodin. Uživatelé s chronickou bolestí dokonce uvedli, že sledování tohoto typu videí jim pomáhá zmírňovat bolest po dobu až tří hodin.
Studie, která se zabývá vlivem ASMR na lidský organismus uvádí, že tato videa mají pozitivní vliv na naše smysly a lidskou sexualitu.
Hrátky s barevným slizem, konzumece jídla nebo poklepávání nehty
Někteří tvůrci videí využívají k jejich tvorbě barevný sliz, do kterého během videa zamíchají například třpytky nebo jej jednoduše promíchávají v ruce. Tato jednoduchá videa vám pomohou dostat se do nového a neuvěřitelného světa ASMR, uvádí web au.reachout.com.
Autoři videí používají vysoce citlivý mikrofon a například hromadu jídla, které během videa zkonzumují. Videa, kde tvůrci konzumují jídlo jsou velmi oblíbená. Pozor, pokud neradi slyšíte, jak lidi jedí, tato videa nejsou pro vás.
asmr phan on youtube pic.twitter.com/ewY7eTVBJ1
— (・ω・)ノ (@sensoryhourly) February 13, 2023
Existují seznamy videí určených pro spánek nebo pro tzv. masáž mozku. Některá videa jsou navržena tak, aby vám představila spoustu různých zvuků, abyste mohli zjistit, co vám vyhovuje.
Zdroj: au.reachout.com, eu.usatoday.com, studie, Twitter