Sex ve městě se vrátil po 17 letech plný změn. Co mu kritici vyčítají?

Přidat na Seznam.cz

Sex ve městě je zpátky! Za těch 17 let, co seriál nebyl na televizních obrazovkách, se však toho hodně změnilo. A nejde jen o to, že hlavním postavám přibyly vrásky.

Původně byly čtyři. Samantha, kterou hrála Kim Cattrall (65), nicméně v nové sérii chybí. Na začátku ji ostatní zmíní s tím, že se odstěhovala do Londýna. Ve skutečnosti však byla herečka se svými kolegyněmi už léta rozhádaná a odmítla se nového natáčení zúčastnit. Recenzentům chybí v seriálu asi nejvíc, zejména její sexuálně laděné vtipy, které mu dodávaly šťávu. Hlavní postavy vyrostly a nyní řeší problémy padesátnic.

Musí se vyrovnat s krizí středního věku, najít si své místo v nové době a nakonec čelit i smrtelnosti. Podle recenzentů to ale zřejmě není to, co původní fanoušci očekávali. Navíc se celá show až křečovitě snaží přizpůsobit době politické korektnosti. V minulosti totiž seriál obviňovali z toho, že je sexistický a rodově stereotypní. S tím souvisí také změna názvu. Seriál se už víc nejmenuje Sex ve městě, jeho nový název zní Jak to bylo dál.

Sex ve městě fakta

  • původně vzniklo šest sérií v letech 1998 – 2004
  • v letech 2008 a 2010 vznikly dva filmy
  • po 17 letech se seriál vrátil
  • nový název je Jak to bylo dál
  • Kim Cattrall alias Samantha v něm už nehraje

Stejně se ale na film podíváte, že?