Špinavé tenisky? Tento domácí prostředek dokáže zázraky

Přidat na Seznam.cz

Potřebujeme drahé čisticí prostředky na tenisky nebo speciální produkty, abychom si boty vyčistili? To si myslí prodejci. Ve skutečnosti však existují jednoduché domácí prostředky, které můžete použít k tomu, aby byly vaše tenisky opět čisté.

Ať už v každodenním životě, při sportu nebo při zvláštních příležitostech – boty jsou nejen našimi stálými společníky, ale pro mnoho lidí jsou i skutečným sběratelským artiklem.

Čistý, nový vzhled tenisek se však příliš rychle vytrácí. Máte pocit, že jste je sotva koupili, a už se na nich hromadí prach, špína a nečistoty. To je nepříjemné zejména u oblíbených bílých tenisek. S tím se ale nemusíte spokojit.

Čištění bílých tenisek: Zubní pasta místo drahých produktů
Pokud se vaše tenisky zašpiní i přes impregnaci nebo bez ní, k jejich opětovnému vyčištění obvykle stačí ruční mytí běžnými domácími prostředky. Přesněji řečeno, potřebujete pouze prostředek na mytí nádobí a zubní pastu.

Zní to rozmarně, ale je to nesmírně účinné. Jednoduše naneste malé množství prostředku na mytí nádobí na vnější materiál tenisek a rozetřete ho vlhkým kartáčkem na zuby nebo kartáčkem na nádobí. Po umytí všech míst nechte mýdlo několik minut působit. Poté můžete boty otřít hadříkem s trochou vody.

Chcete-li bílým teniskám dodat konečnou podobu, zopakujte proces s trochou zubní pasty. Tento domácí prostředek je skvělý na drhnutí, protože obsahuje malé abrazivní částice. Ty mechanicky odstraňují plak při čištění zubů a nečistoty při leštění bot.

Nezapomeňte však používat pouze bílou zubní pastu. Barevná zubní pasta by mohla zabarvit tenisky. Po skončení nechte boty chvíli uschnout a budou opět zářivě čisté.