Tyto potraviny jsou vhodnou volbou při dietě. Pomohou vám spálit přebytečná kila a navíc vás zasytí

Přidat na Seznam.cz

Výživa je základní součástí udržení zdraví a existují určité potraviny, které vám mohou pomoci shodit kila, pokud máte pocit, že potřebujete zhubnout. Nejlepší a nejzdravější potraviny na hubnutí mají přirozeně vysoký obsah vlákniny a vody, zároveň málo kalorií. Zde je několik jídel, která jsou skvělou volbou při dietě.

Maso jako je kuřecí, krůtí, losos a libové hovězí

Protein nejen podporuje růst a regeneraci svalů, protože se skládá z aminokyselin, stavebních kamenů vašich svalů, ale je to preferované palivo pro spalování tuků. Na zpracování bílkovin ve skutečnosti spálíte více kalorií než na sacharidy a tuky, píše web Prevention. Zabraňuje vám také více jíst, protože zpomaluje trávení a odrazuje od nadměrného mlsání.

Káva je celosvětově jedním z nejoblíbenějších nápojů, má výhody i při hubnutí

Je to skvělý zdroj kofeinu, který může zlepšit náladu a zlepšit duševní a fyzický výkon. Navíc vám může pomoci spalovat tuky. V malé studii zahrnující devět lidí ti, kteří si dali kofein hodinu před cvičením, spálili téměř dvakrát tolik tuku a byli schopni cvičit o 17 % déle než skupina bez kofeinu.

Chilli papričky dokážou více, než jen dodat chuť vašemu jídlu

Jejich silné antioxidanty mohou snížit zánět a pomoci chránit vaše buňky před poškozením. Kromě toho jeden antioxidant v chilli papričkách zvaný kapsaicin vám může pomoci dosáhnout a udržet si zdravou váhu, píše web Healthline. Dělá to tak, že podporuje plnost a zabraňuje přejídání.

Řecký jogurt

Řecký jogurt má téměř dvakrát více bílkovin než ostatní jogurty. “Opuštění” žaludku trvá déle, takže budete déle sytí. Navíc spálíte více kalorií trávením bílkovin než sacharidů. Vyberte si ale netučné, nízkotučné a nízkosacharidové druhy, radí web WebMD.

Skořice

Zvýšená hladina cukru v krvi způsobuje ukládání přebytečného tuku, a proto je pro lidi obtížnější zhubnout. Ale skořice může napodobovat aktivitu inzulinu, měnit metabolismus sacharidů a cukru. Přítomnost skořice ve vašem těle umožňuje zrychlit váš metabolismus jen proto, že jeho metabolismus vyžaduje extra energii, což vám umožní spálit více kalorií, píše Prevention.

zdroj: Prevention, Healthline, studie, WebMD