Důvodem k rozvodu může být velikost penisu i instantní polévka. Nejbizarnější příčiny rozchodů

Přidat na Seznam.cz

To, že si někoho vezmeme, ještě neznamená, že s ním skutečně skončíme do konce života. Manželství by sice mělo být na celý život, ale občas o svém partnerovi zjistíme něco, co nás přiměje k rozvodu. Vedle nevěry, domácího násilí a častých hádek to ale mohou být opravdu zvláštní důvody.

Nejbizarnější důvody k rozvodu

Zatímco u nás je sex před svatbou už docela normální záležitostí, jinde ve světě zamilovaný pár opravdu poctivě čeká na svou svatební noc. Aisha Dannupawa, nigerijská žena v domácnosti a matka tří dětí, se tak kvůli tradici dočkala pořádného překvapení. Požádala o rozvod svého manželství hned po svatební noci, protože penis jejího manžela byl příliš velký, uvádí magazín Marie Claire.

Trochu pochopitelným důvodem k rozvodu je i to, že žena v domácnosti neumí vařit. Jak jistě víte, tzv. čínské instantní polévky lze uvařit za pouhé 2 minuty, ale dokážete si představit, že byste nic jiného nejedli? Muž usiloval o rozvod se svou ženou, protože mu údajně nic jiného nevařila. K snídani, obědu i večeři, od pondělí do neděle měl jen tyto polévky.

V lednu 2022 se ženich s nevěstou rozvedl, když na jejich svatbě hrála provokativní syrská píseň. Syrská píseň „Mesaytara“ – což v překladu znamená „Jsem dominantní“ nebo „Budu tě ovládat“ ublížila ženichovi natolik, že se rozhodl se rozvést přímo ve svatební síni.

Bankovní úředník z Tchaj-wanu si vzal stejnou ženu čtyřikrát a třikrát se s ní rozvedl během 37 dnů, aby si mohl nechat prodloužit placenou dovolenou. Podle tamních pravidel pracovního volna mají zaměstnanci nárok na osm dní placené dovolené, když v zemi uzavřou sňatek. Banka schválila osmidenní dovolenou pro první manželství, jakmile však jeho manželská dovolená skončila, rozvedl se s manželkou a další den si ji vzal znovu, aby požádal o další placenou dovolenou, uvádí India Times.

Jak jsou na tom Češi?

Podle webu Mezinarodní rozvod počet rozvodů v Česku v posledních letech klesá, navíc přibývá svateb. Důvody rozvodu jsou různé. Na prvním místě u obou pohlaví je „Rozdílnost povah, názorů a zájmů“. Na druhém a třetím místě jsou nevěra a alkoholismus u mužů a nevěra a neuvážené manželství u žen. Vcelku tedy pochopitelné důvody.

zdroj: Mezinarodni rozvod, Marie Claire, India Times