Mám lesbické fantazie i když mě přitahují muži. Proč?

Přidat na Seznam.cz

Jste normální heterosexuální žena, tak proč máte lesbické představy? Popravdě řečeno, mnoho žen je má a ne vždy to znamená, že jste lesba. Tak jaké to může mít příčiny?

Lidský mozek je složitá věc. Vlastně o něm ještě ani nevíme všechno. Není tedy divu, že touha, přitažlivost a to, co v nás vyvolává pocit vzrušení, může být stejně komplikované. Může být také matoucí, pokud jako heterosexuální žena máte lesbické představy a nejste si jistá, za jakého důvodu.

Některé ženy se samy před sebou za takové fantazie stydí, protože se obávají, že to z nich automaticky dělá lesby. Jistě, některé ženy jimi mohou být a ještě o tom nevědí, ale zpravidla tomu tak není. Ve skutečnosti je to jedna z nejčastějších fantazií. To znamená, že je naprosto normální mít fantazie o jiných ženách a být heterosexuální.


Všichni máme jedinečné fantazie

Pravdou je, že i když je každý jiný a má rád určité věci, existuje jedna věc, na které se většina žen zřejmě shodne, že se jim líbí: jiné ženy.

Může se zdát zvláštní, že heterosexuální ženu vzrušují jiné ženy, ale fakta nelžou. Neznamená to, že své touhy chcete skutečně uskutečnit v reálném životě, je to jen hravá představa ve vaší mysli, která vám pomáhá se vzrušit!

Mít sexuální fantazie není nic neznámého nebo jedinečného. Každý má něco, co si představuje a co ho vzrušuje a ne všechny fantazie mají hluboký význam. Někdy však naše představy mohou odhalit věci o nás samých, které si ještě neuvědomujeme. (Podobně, jako je to u snů, jak jsme psali v článku Erotické sny: co skutečně znamenají?)

Co znamená mít lesbické fantazie jako heterosexuální žena?

Pokud jste si v poslední době všimla, že když máte náladu, tíhnete v myšlenkách k akci dívka na dívku, možná byste chtěla vědět, co to všechno znamená.

Zde vám přinášíme nejčastější důvody:

1. Pravděpodobně o nic nejde

Mnoho žen fantazíruje o jiných ženách, aniž by to mělo nějaký další významný význam.

Neznamená to, že jste lesbička, ani to neznamená, že nemáte ráda chlapy. Je to zkrátka jen představa, co vás přivádí do nálady.

Ať už si myslíte, že byste své představy nechtěla nikdy uskutečnit v reálném životě, nebo si myslíte, že byste chtěla, když by na to skutečně přišlo, pravděpodobně změníte názor.

2. Jste sexuálně fluidní

Tohle je něco, co moc lidí nezná. Může to však vysvětlit spoustu různých věcí, které se vám dějí v hlavě. Za prvé, sexuální fluidita je, když vaše preference vůči mužům a ženám kolísají.

Takže v určitém okamžiku vašeho života se vám mohou líbit především muži. Ale v dalším okamžiku vás však mohou začít více přitahovat ženy. Pokud jsou pro vás lesbické fantazie nové, může to být důvodem.

3. Obdivujete jiné ženy

Buďme upřímní, ženy jsou úžasné. Jsou krásné, silné a elegantní. A to úplně jiným způsobem, než muži. Dává smysl, že pokud nějaké vlastnosti obdivujete u jiné ženy, může vás jejich představa také vzrušovat.

4. Možná nejste úplně heterosexuální

Tohle vás obvykle napadne, když si uvědomíte, že jste začali mít lesbické představy. Ne vždy je to pravda. Pokud máte pochybnosti o tom, že jste skutečně heterosexuální, můžete začít fantazírovat o vztahu se ženami, a to nejen po sexuální stránce. Když se vaše fantazie posunou od sexuálních k romantickým, můžete spadat do této kategorie.

5. Toužíte po přítomnosti více žen ve svém životě

Některé dámy nejsou obdařeny tím, že by měly hodně kamarádek. Někdy tuto touhu mít kolem sebe další ženy projevujeme tím, že o nich sexuálně fantazírujeme.

Skutečnost je taková, že ženy potřebují jiné ženy. Jsme příliš odlišné od mužů na to, abychom jimi byly neustále obklopeny. Jediné, co vám vaše lesbické fantazie mohou říkat, je, že musíte začít trávit více času s dívkami na rozdíl od chlapů. Tak běžte ven a najděte si nějaké nové kamarádky!

6. Chcete vyzkoušet něco jiného

Pokud jste fantazírovali o něčem jiném než o svém současném partnerovi, je zřejmé, že chcete ve svém sexuálním životě něco nového a jiného. A fantazírování o ženách náhodou je fakt něco mnohem jiného, než co děláte v současnosti.
Zkuste proto ve svém sexuálním životě něco změnit. Vyjádření svých fantazií svému milenci vám také může pomoci zjistit, co přesně vás na sexu s dívkou vzrušuje.


7. Je snazší si to představovat

Možná si myslíte, že když už jste s kluky byla, bylo by snazší představit si sex s nimi. Ale ve skutečnosti je pro nás dámy snazší si představit, jak holky uspokojují holky. Proč? Protože ženy vědí, co ženy chtějí.

Pokud se přistihnete, že tíhnete k tomu, že ženy dovádějí s jinými ženami, může to být jen proto, že je pro vaši mysl snazší si to představit.

8. Máte už dost genderových rolí

Jedná se spíše o podvědomou záležitost, která se může dít, aniž byste si to uvědomovali. Většina fantazií je přímou hrou na genderové role. Pokud jste někdo, kdo nemá rád klasické rozdělení na mužské a ženské role, lesbická fantazie tyto stereotypy zcela odstraňuje a umožňuje vaší mysli představovat si sex neutrálně.

9. Ženy jsou obecně atraktivnější

Mít lesbickou fantazii nemusí být nic jiného než to, že obdivujete atraktivní ženské tělo. Jsou tu šťavnatější křivky, jemnost, kterou muži nemají, a něžné rysy, které vás mohou přitahovat.

10. Jste zvědavá na zkušenosti

Možná jste jen zvědavá. Možná vám kouzlo být se ženou, která přesně ví, co by vám dělalo dobře, zatemňuje mysl a naplňuje ji fantaziemi. Mít lesbické fantazie může znamenat, že si prostě chcete vyzkoušet nějakou akci s holkou, abyste se někam posunula ve svých sexuálních zkušenostech.

Měla byste se svěřit svému partnerovi se svými lesbickými fantaziemi?

Často se píše, že pro oživení churavějícího sexuálního života bychom se měli podělit o své fantazie. Měla byste se tedy podělit i o své lesbické představy? To je zcela individuální

Pokud jste si jistá, že nejde o nic jiného než o zábavu, na kterou myslíte, abyste se vzrušila, proč se o ni nepodělit se svým partnerem? Samozřejmě ho ujistěte, že to neznamená, že už ho nepovažujete za atraktivního, ale možná to můžete využít ke zpestření vašeho sexuálního života. Můžete se společně dívat na lesbické porno pro ženy a využít své fantazie jako katalyzátor ke zpestření vašeho sexuálního života, když se noří do rutiny.

Pokud si ale nejste jistá, zda by partner více nepřemýšlel nad důvody vašich fantazií místo toho, aby je bral jako zpestření vašeho intimního vztahu, raději si je nechte pro sebe.

Autor: Hana Tomeš Filipi