Meghan a Harry riskují prohloubení sporů v královské rodině, pokud přijmou navrhované ocenění

Přidat na Seznam.cz

Princ Harry a Maghan Markle byli navrženi na cenu Ripple of Hope za to, že se postavili rasismu, kterému měli přímo čelit během života v královské rodině.

Cenu Roberta F. Kennedyho za lidská práva má vévodovi a vévodkyni ze Sussexu předat dcera Kerry Kenedyová za to, že se pár postavil údajnému rasismu. K němu se rozsáhle vyjádřila Meghan v televizním rozhovoru Oprah Winfreové, píše britský Express.

Podle OkMagazine poskytnutý rozhovor tehdy vyvolal v Buckinghamském paláci bouři nevole, když musela rodina čelit nepříjemným otázkám reportérů na údajné rasistické chování za zdmi sídla britského panovníka. Mluvčí královského paláce v reakci na velké množství dotazů vydal prohlášení, že nařčení z úst Meghan neberou na lehkou váhu, ale že si je bude královská rodina řešit v soukromí.

Královská expertka Jennie Bondová pro The Wrap upozorňuje, že přijetí tohoto ocenění by mohlo prohloubit rozkol v rodině. Podotýká, že v tomto případě by bylo lepší ocenění s díky přijmout, ale osobní návštěvu na ceremonii královskému páru nedoporučuje.

Pokud se totiž rozhodnou toto ocenění veřejně přijmout, defacto tím potvrdí, že za zdmi paláce skutečně problémy s rasismem mají. Kerry Kenedyová má předat ocenění 6. prosince na Newyorském galavečeru.

Zdroj. Express.co.uk, Okmagazine, TheWrap