Předstíraný orgasmus je součástí většiny vztahů. Proč tomu tak je a kdo“předstírá“ více?

Přidat na Seznam.cz

Občas zkrátka nemáme náladu, a na druhou stranu nechceme ranit našeho partnera – co nám tedy zbývá? Předstíraný orgasmus se zdá být téma, které se vždy týká „těch druhých“. Jenže je ve skutečnosti běžnější než jsme si mysleli.

Ženy

Studie ukázala, že ženy předstírají orgasmus častěji než muži. Konkrétně více jak 80 % žen uvedlo, že orgasmus předstírají. Zajímavé ale je, že ženy, které vydělávají více peněz než jejich partneři, předstírají orgasmus až dvakrát tak častěji. Údajně to dělají proto, aby svému partnerovi dopřály pocit „dominance“.

Muži

Možná je to překvapivé, ale i muži mohou předstírat orgasmus, a to dokonce častěji, než bychom čekali. Studie ukázala, že až 71 % mužů orgasmus předstírá, a to navíc při každém čtvrtém sexu. Je ale zajímavé, že orgasmus předstírají spíše lidé v dlouhodobém vztahu, nikoliv při „jednorázovkách“.

Orgasmus asi není pro každého

Jiná studie ukazuje, že orgasmu dosáhne asi 91 % mužů, ale u žen je to pouze 64 %. Co je ale překvapivé, je fakt, že 86 % žen v lesbickém páru orgasmu dosáhne, zatímco v heterosexuálním páru je to pouze 65 %. Muži ale mají „vyhráno“ téměř vždy, protože 95 % heterosexuálních mužů a 89 % gayů orgasmu dosáhne bez problémů.

zdroj: timesofindia, globalnews, pleasurebetter