Sex jako zbraň: Opravdu ženy manipulují okolím díky svému tělu?

Přidat na Seznam.cz

Často se ani nemusí jednat o sex. Někdy stačí jen úsměv nebo trochu kratší sukně a žena hned dostane to, co chce. Opravdu to tak ale je nebo se to děje jen ve filmech?

Kdo je větší manipulátor

Dá se jen těžko určit, jaké pohlaví je více manipulativní. Zatímco jedna studie ukázala, že k zlomyslné, nebo neupřímné emoční manipulaci mají sklony spíše muži, především ve spojení s narcismem a psychopatií, jiná studie zase prokázala, že mladé ženy s vysokou emoční inteligencí manipulují nejčastěji.

Ženská manipulace

Experti se shodují na několika znacích, které můžete vidět u ženské manipulace. Mohou to být například hysterické scény, které střídají „sladká slůvka“. Podle některých zdrojů pak mohou ženy manipulovat se svým partnerem i tak, že sex používají jako „zbraň“. Ovšem nepředstavujme si ženu v minisukni a s hlubokým výstřihem, která lusknutím prstu okouzlí každého, to je opravdu spíše ve filmech.

Krása a sebevědomí

Aby mohla žena manipulovat se svým okolím, měla by být přesvědčena to tom, že jí téměř všichni podlehnou. K tomu je zapotřebí poměrně vysoké sebevědomí, ale jak se zdá, většina žen je více než skromná. Studie ukázala, že až 80 % žen si myslí, že každá žena je něčím krásná, na druhou stranu ale 96 % z nich uvedlo, že ony samy se krásné necítí.

Být krásný je náročné

Ačkoliv si mnozí myslí, že krásné ženy to mají v životě podstatně jednodušší, pravda je jiná. Podle expertů mohou být ty opravdu vyjímečně krásné ženy častěji vystaveny sexuálním narážkám a obtěžování, mnohdy je okolí soudí už od pohledu, a protože na ně mnozí žárlí, často se stávají terčem pomluv.

zdroj: psypost, aps, timesofindia, yahoo, womenshealthmag, elle, ideapod