Střídat partnery je stejně přirozené, jako být věrný. Některé ženy mají promiskuitu zkrátka v krvi

Přidat na Seznam.cz

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč některé ženy stále střídají partnery, a jiné jsou schopné být věrné celý život? Důvod je prostý – zatímco u většiny žen je přirozená věrnost, pro nemalé procento žen je zase přirozená promiskuita.

Promiskuitní rodiče mají promiskuitní děti

Podle deníku NBC News je pravděpodobné, že promiskuitní pár zplodí potomka, který bude také promiskuitní. Samozřejmě se nejedná o pravidlo, a je možné, že si i partneři, kteří celý život střídali své protějšky, mohou být věrní, a zplodit také dítě, které jednou partnery střídat nebude. Ovšem pokud se nad tím zamyslíte, a opomenete možná rizika, vyplývající z promiskuitního stylu života, faktem zůstává, že střídat partnery je výhodnější.

Věrnost nebo promiskuita v rámci evoluce

Samozřejmě moderní člověk na partnerskou věrnost kouká jinak, než člověk před tisíci lety. Dnes je pro nás samozřejmé být věrný svému partnerovi, ovšem pokud se na toto téma podíváte z pohledu evoluce zjistíte, že střídat partnery má své výhody. NBC News například uvádí, že promiskuita v přírodě vede k většímu počtu potomků s větší genetickou rozmanitostí.

Promiskuitní ženy se promiskuitní narodí

Promiskuita (u žen i mužů) je spojena s vysokým libidem. Navíc bylo zjištěno, že sexuální chování a názory ovlivňuje také evoluční biologie a sociální a kulturní faktory, píše web The Healthy Journal. Dá se tedy říct, že o tom, jestli budeme promiskuitní, rozhodují geny, a následně pak prostředí a podmínky, kde žijeme.

Femininní ženy jsou promiskuitnější

Podle studie, které se, pro zajímavost, zúčastnilo i 40 českých žen, jsou femininní ženy promiskuitnější. Lidově řečeno se jedná o takové ženy, které se oblékají, líčí, a celkově prezentují velmi žensky, a oblek, tepláky nebo monterky u nich tedy rozhodně nečekejte.

Koníček nebo smůla na partnery?

Samozřejmě každý máme nějakou minulost, a pokud jste v minulosti měli smůlu na partnery, nemusí to hned znamenat, že jste promiskuitní. Obecně můžeme říct, že promiskuitní je ten, kdo partnery střídá proto, že chce, nikoliv proto, že má smůlu. Podle webu Everyday Health je to přibližně 33 % mužů a 9 % žen, kteří partnery střídají pro pro zábavu.

zdroj: NBC News, The Healthy Journal, studie, Everyday Health