Umělkyně vytvořila živé fotografie manželek anglického krále Jindřicha VIII

Přidat na Seznam.cz

Umění umělkyně Beccy Saladin umocňuje bolest a tragédii pěti krásných mladých žen, které zemřely příliš mladé.

Dcera dvou učitelů, Becca Saladin, vždy milovala historii. Její láska k historii, v souladu s jejím talentem grafičky, vdechuje nový zájem o staré příběhy.

Všechno to začalo Anne Boleynovou
První kniha, kterou jí otec četl, byla beletrizovaná verze příběhu Anne Boleynové. Byla to druhá manželka anglického krále Jindřicha VIII., Byla to divoká a inteligentní žena, která se rychle stala oblíbenou historickou postavou.

Jednoho dne Becca přemýšlela, jak by mohla Boleynová vypadat dnes. Takže otevřela Photoshop, aby zjistila, zda by ji mohla přivést do budoucnosti. Spojila oči, nos a ústa a manipulovala s nimi tak, aby odpovídaly portrétu, digitálně malovala řasy a barvu pleti.
Když skončila, Boleynová na obrázku vypadala jako skutečný člověk. Při pohledu na fotografii se příběh Boylenové zdál děsivější a jaksi hlubší. „Je pro nás těžké upínat se k historickým postavám,“ říká, „když vše, co vidíme, jsou ploché portréty v zastaralých dobových šatech. Ale byli to skuteční lidé se skutečnými pocity. “

„Historie není jen řada příběhů, byli to skuteční lidé se skutečnými pocity.“ Myslím, že má práce k tomu lidi přibližuje.“ – Becca Saladin

… a zde jsou realistické a skutečně povedené portréty manželek Jindřicha VIII.

Kateřina Aragonská

1 Fklyvhrwhnqz4vggjtg7ow
Foto: royalty_now_ / Instagram.com

Anne Boleyn

1 2guwani7f1cyjh Sbhat6g
Foto: royalty_now_ / Instagram.com

Jane Seymour

1 Enqy4r4wvuh3wud5js6yxa
Foto: royalty_now_ / Instagram.com

Anny z Cleves

1 Jep7by7spqa Vuudbrnypw
Foto: royalty_now_ / Instagram.com

Catherine Howard

1 Akd0u0sur2zzaiaxvedq0a
Foto: royalty_now_ / Instagram.com

Catherine Parr

1 H7it82mzx Zen1uogvnbuq
Foto: royalty_now_ / Instagram.com

Smrt krále
Jindřich VIII. zemřel přirozenou smrtí, ve věku 55 let, s Catherine Parrovou po jeho boku. Po jeho smrti se tiše provdala za svou pravou lásku Thomase Seymoura. O necelý rok později zemřela na porodní komplikace.