V kterém věku je nevěra nejčastější? Zde jsou 4 varovné signály

Přidat na Seznam.cz

I přesto, že mnoho lidí považuje mimomanželský poměr za nemravnou záležitost, dochází k němu neustále. Vědci nově prozradily věkovou kategorii lidí, u kterých je nevěra častější. Kromě toho upozorňují na čtyři věci, které mohou vašeho partnera nebo partnerku prozradit.

Nedávný průzkum analytické společnosti Gallup zjistil, že 92 procent Američanů považuje nevěru za morálně nesprávnou. Přesto 16 procent zadaných respondentů uvedlo, že od sňatku měli nejméně jednu aféru, přičemž častěji se k tomu přiznali lidé ve věku nad 55 let. Každý rok od roku 1991 na základě všeobecného sociálního průzkumu (GSS) existují nové statistiky v oblasti podvádění a nevěry. Po přezkoumání a analýze těchto údajů bylo zjištěno, že od roku 2000 lidé ve věku nad 55 let častěji podváděli své partnery, zatímco míra podvádění mezi mladšími Američany klesala. Vůbec nejvyšší míra nevěry se objevuje u lidí ve věku 60 až 79 let.

Ve skutečnosti se ale zdá, že mileniálové po věrném vztahu příliš netouží. Monogamie a manželství se již nepovažují za výchozí cestu pro mladší generace, a to díky větší akceptaci otevřených vztahů.

V každém případě není na škodu dávat pozor na čtyři varovné signály, které mohou prozradit partnerovu nevěru:

1 – Pamatuje si váš rozvrh
I když je běžné, že páry synchronizují své časové rozvrhy, klinický psycholog John Mayer nedávno uvedl, že partner, který s touto synchronizací začne ze dne na den, může mít něco za lubem. Pokud se zdá, že vaše polovička je náhle zaneprázdněna, je pravděpodobné, že se v době vaší nepřítomnosti věnuje jiné osobě.

2 – Jeho / její přátelé se začnou chovat jinak
Pokud jde o podvádění, existuje velká šance, že přátelé vašeho partnera mohou vědět, co se děje, dříve než vy. Takže pokud si všimnete, že jeho / její kamarádi jsou k vám nepříjemnější nebo se vám začnou vzdalovat, může to být špatné znamení.

3 – Cvičí více než kdykoliv předtím
Možná vás potěší, že se váš partner chce dostat do formy, ale opět to může signalizovat to, že vám zahýbá. Existuje totiž překvapivé propojení mezi cvičením a nevěrou. Průzkum ukázal, že téměř 75 procent respondentů podvádělo v naději, že si zachová zájem ze strany mimomanželského partnera. Odborníci zjistili i to, že návštěva posilovny byla pátou nejčastější výmluvou, kterou podvodníci používali při setkání se svým mimomanželským partnerem.

4 – Střeží si svou elektroniku
Pokud si partner ze dne na den začne hlídat mobil či počítač jako oko v hlavě, může to znamenat, že něco skrývá. Nevěrníci si také zvyknou mít tendenci používat své elektronické zařízení častěji než dříve. Pokud telefon a přenosný počítač vašeho partnera nikdy předtím nebyly zaheslované, a nyní jsou, není to dobré znamení.