Víte, že existuje 9 různých typů orgasmů? Víme, jak je všechny zažít!

Přidat na Seznam.cz

Díky Hollywoodu a mainstreamovému pornu mnozí z nás pravděpodobně vyrůstali s velmi mylnými představami o orgasmu s velkým O. Ale orgasmy jsou mnohem složitější, než nás učili. Nejenže obvykle vyžadují více práce, než jak je vidíme ve filmech, ale také je můžeme prožívat více způsoby.

Tělo každého z nás je jedinečné a ne každý dosahuje orgasmu stejným způsobem. Ve skutečnosti existuje devět různých typů orgasmů, které můžete zažít.

Anální orgasmus

Tohoto typu orgasmu se dosahuje různými typy hrátek kolem řitního otvoru nebo uvnitř něj. Někteří lidé si opravdu užívají stimulaci kolem konečníku prstem, jazykem nebo hračkou a někteří si užívají úplnou penetraci hračkou nebo penisem. Možnosti análního orgasmu jsou nekonečné.

Bradavkový orgasmus

Naše dvorce a bradavky mají v sobě spoustu nervových zakončení, takže si zaslouží stejnou péči jako všechno ostatní. Během sólového sezení si můžete hrát s vlastními bradavkami nebo si můžete promluvit s partnerem a dát mu najevo, že chcete, aby zkusil trávit více času nahoře.

Klitorální orgasmus

Podle studie z roku 2018 však 36 % lidí s vagínou uvedlo, že stimulace klitorisu je pro dosažení orgasmu při sexu nezbytná. To, co většina lidí označuje za klitoris, je ve skutečnosti jen špička ledovce. Vnější část je malá cibulka, kterou lze stimulovat pomocí hračky, ruky nebo úst, ale zbytek klitorálního orgánu je vnitřní. Zajímavé je, že klitoris je anatomicky blízce příbuzný penisu, takže i jejich orgasmy jsou podobné. Oba orgány se před pocitem uvolnění po orgasmu zvětší nebo zduří.

Orgasmus bodu G

Bod G je stále záhadou. Ano, když je správně stimulován, může vám přinést zdrcující orgasmy a ohromující rozkoš. Někteří vědci tvrdí, že bod G je vlastně jen prodloužením vnitřního klitorisu, zatímco jiní tvrdí, že jde o složitější oblast, která vyvolává ženskou ejakulaci. Ať tak či onak, stimulace této oblasti několik centimetrů uvnitř poševní stěny vám může přinést intenzivní a uspokojivý orgasmus.

Cervikální orgasmus

K cervikálnímu orgasmu může dojít, pokud je stimulován bod C, což je citlivá oblast na bázi děložního čípku. I když se to některým lidem líbí a mohou pociťovat intenzivní orgasmus ze stimulace této oblasti, je to mnohem vzácnější než něco jako orgasmus bodu G nebo klitorální orgasmus.

Smíšený orgasmus

Proč mít orgasmus jen z jedné oblasti těla, když ho můžete mít z více? Smíšený orgasmus je přesně to, jak to zní. Ve skutečnosti 36 % žen uvádí, že si sex více užívá, když je vaginální penetrace spojena se stimulací klitorisu. Mezi další časté kombinace tohoto orgasmu patří stimulace klitorisu a hra s bradavkami nebo vaginální penetrace a anální hrátky s použitím hračky nebo prstu.

Squirting

Ne každý při dosažení orgasmu stříká. A u těch, kteří mohou, se to obvykle nestane pokaždé. Stříkání je často směsí tekutiny z močového měchýře a tekutiny ze Skeneovy žlázy. A i když je v uvolněné tekutině obvykle malé množství moči, není to totéž jako močení. Když se vám to stane poprvé, může to být pro vás šokující, ale vězte, že je to zcela normální a může to být dokonce opravdu zábavná součást sexuálního prožitku. Pokud chcete mít příště větší pohodlí a klid, hoďte si pod sebe ručník.

Vícenásobné orgasmy

Ano, je možné mít více než jeden orgasmus a může to být tak úžasné, jak to zní. Někteří lidé mohou mít více orgasmů s malou přestávkou mezi nimi. Pokud chcete zkusit mít více orgasmů, klíčem je neříkat partnerovi, aby přestal, když cítíte svůj první. Je to naše přirozená reakce, že pocítíme intenzivní rozkoš z jednoho a hned poté přestaneme. Pokud se však cítíte dobře, dovolte si vyzkoušet, co se stane, když budete po prvním pokračovat.

Líbání

Dosažení orgasmu pouhým líbáním je sice mnohem vzácnější než jiné typy, ale stále je velmi možné. Nejen to, ale nedávná studie prokázala, že více líbání během sexu může zvýšit četnost orgasmů v posteli.