Emo fáze nemusí být jen o černém oblečení. „Žádné dítě není v bezpečí,“ varuje matka

Přidat na Seznam.cz

Pod slovem „emo“ si mnozí představí černé oblečení, černé vlasy, „patku“, černé linky a také často tvrdou hudbu. Tento styl nebo nemusí být jen o vzhledu, bohužel může vést nejen k sebepoškozování, ale i k pokusům o sebevraždu. Žádné dítě není v bezpečí, varují rodiče.

Emo styl je zejména o emocích, často ale těch negativních

Emo, už jak název subkultury vypovídá, je styl založený na emocích. Ty ale nemusí být jen pozitivní, což je v podstatě tématem celé této subkultury, jak píší Hospodářské noviny. Tzv. „emaři“ nosí tmavé oblečení, make-up, poslouchají určitý hudební styl, to je sice v naprostém pořádku, má to ale háček.

Častým tématem v této skupině bývá smrt, smutek, deprese, a celkově negativní emoce a zážitky. To se samozřejmě odráží na jejich psychickém, a často i fyzickém zdraví, jak dokládají studie. A občas to může skončit opravdu špatně.

Jako začarovaný kruh

Jakmile dítě, zejména v pubertálním období, kdy jsou jeho emoce „rozházené“, propadne depresím, je velmi těžké se z nich dostat. Pokud k tomu ale přidáte i depresivní hudbu, depresivní kamarády a neustálé vystavování se negativním emocím, dostanete se do začarovaného kruhu. To vše může vést až k sebepoškozování, čímž dítě může vyjadřovat své emoce, nebo i „volat o pomoc“, píše web Fanpop.

Strach o dítě není zbytečný

Moje sedmnáctiletá dcera je stále více emo. Vím, že je to jen fáze, ale ona mě ujišťuje, že ne. Existuje nějaký způsob, jak ji „očistit“? Nebo ji mám začít za její způsoby trestat?“ Tak jedna matka sháněla rady na serveru Quora, kde ji mnozí ujišťovali, že její dcera je v naprostém pořádku. Obavy rodičů jsou ale na místě, jak dokazuje příběh jiné matky, tentokrát třináctileté dívky.

Hannah byla šťastná třináctiletá dívka, dokud se z ní nestalo „emo“. O tři měsíce později se oběsila. Večer před smrtí přišla do jejich pokoje, kde políbila otce. Následujícího dne šla Hannina matka Heather zkontrolovat svou dceru a našla ji viset za kravatu na horním zábradlí palandy, píše web Daily Mail. „Žádné dítě není v bezpečí,“ varovala zoufalá matka ostatní rodiče. Svým dětem se věnujte, všímejte si jejich pocitů, a snažte se jim vždy pomoci.

zdroj:Fanpop, Daily Mail, Quora, Hospodářské noviny, sciencedirectassets