Jak reagovat, když vaše děti začnou masturbovat

Přidat na Seznam.cz

Mnoha rodičům připadá velmi trapné, když jejich děti začnou masturbovat, ale je to nejen normální, ale i zdravé. Lidé se často ptají jeden druhého, jak mají reagovat, zejména když děti masturbují na veřejnosti. Odpověď je jednoduchá: naučte své dítě vhodným hranicím, aniž by se muselo stydět. Otázkou je jak?

Co je normální?

Podle serveru Pop Sugar naprostá většina dětí objevuje své genitálie a potěšení, které jim mohou přinášet, ve věku 6 let. Ačkoli se zdá, že diskuse se většinou točí kolem chlapců a dívek, kterým je mezi 10 a 13 lety, bez ohledu na věk, ve kterém vaše dítě tento objev učiní, je čas začít diskutovat o tom, kdy a kde je toto chování vhodné.

Naučte děti, že masturbace je v pořádku v soukromí jejich ložnice nebo koupelny a ne na jiných místech. Slibte jim, že bez zaklepání dovnitř nevstoupíte a vždycky počkáte, až řeknou: „Pojď dál.“ Zdá se, že je to respektující přístup, který pravděpodobně vybuduje ve vás důvěru.

Měla byste reagovat jinak na dívky a jinak na chlapce?

Možná není překvapivé, že existuje rozdíl mezi rodičovským vnímáním chlapců a dívek, pokud jde o masturbaci. Mnoho maminek ji považuje za normální u chlapců, ale poněkud znepokojující, když to dělají dívky. Je to pravděpodobně důsledek hlubokých kulturních předsudků, které si mnozí z nás podvědomě uchovávají.

Zdá se, že pro chlapce je zkoumání jejich těla mnohem přijatelnější praktikou. Pokud máte ale dceru, raději byste věděla, že vaše dítě zkoumá své vlastní tělo, než aby nechávala „zkoumat“ někoho jiného, když vaše dcera vstupuje do puberty. Maminky, které se v této souvislosti cítí nepříjemně by měly trochu zapátrat v paměti a pokusit se pochopit, proč mají takové potíže přijmout to, co lékaři a psychologové považují za naprosto normální chování.

Jinými slovy, pokusit se rozplést vlastní zábrany může být velkým přínosem pro to, aby vaše dítě vyrůstalo bez studu, pokud jde o jeho tělo. Zkuste začít se svými dětmi mluvit o pubertě a základech reprodukce, protože jde o související témata, kterým by se rodiče měli aktivně věnovat.

Děti ve věku 10-13 let jasně chápou, že určité věci se mají dělat na určitých místech a v určitou dobu. Například ví, že se večeří v podvečer u stolu v kuchyni. Před spaním se myjeme v koupelně. Není to pro ně velký skok, aby pochopily, že masturbace, stejně jako chození na záchod, je soukromá věc.

Zdroj: popsugar.co.uk