Sharon Stone šokovala bolestivým tajemstvím: Přiznala 9 potratů

Přidat na Seznam.cz

Herečku Sharon Stone (64) bychom mohli znát především pro její roli v Základním instinktu. Nyní se svěřila s intimním a bolestivým tajemstvím. Potratila, a to celkem devětkrát.

O potratu mluvila už v roce 2021. Kolik jich ale bylo dohromady, nikde explicitně neřekla. Nyní přiznala, že ještě předtím, než adoptovala své tři syny, přišla o devět nenarozených dětí. Své vyjádření napsala v komentáři k instagramovému příspěvku časopisu People jiné ženě, Pete Murgatroyd, která se rovněž nemohla dočkat miminka.

„My ženy nemáme fórum, kde bychom diskutovaly o hloubce této ztráty. Ztratila jsem devět dětí. Není to žádná maličkost, fyzicky ani emociálně. Cítíme, že to je selhání, místo abychom získaly tolik potřebný soucit a empatii,“ líčila herečka. „Ženské zdraví a kondice, které byly ponechány v péči mužské ideologie, se staly přinejlepším laxní, ve skutečnosti ignorantské a násilně utlačující,“ doplnila následně.

Možným důvodem komplikací by podle deníku Blesk mohla být endometrióza. Herečka se totiž loni v rozhovoru pro BBC svěřila, že touto nemocí trpí. „Když jsem přišla o dítě, prožila jsem 36 hodin porodu, aniž bych porodila. Sestry se mnou zůstaly i ve svém volnu. Bez nich bych zůstala sama,“ zmínila herečka dle portálu Prevetion také. Po potratech nakonec adoptovala syna Roana Josepha Bronsteina (22), Lairda Vonne Stonea (17) a Quinna Kellyho Stonea (16).

Zdroj: Blesk, Prevention