Skutečný příběh nevěsty Kristovy. Sexuální zneužívání Matkou představenou a vraždy se skutečně děly

Přidat na Seznam.cz

Klášter Sant’Ambrogio della Massima v Římě, kde byla Matkou představenou nymfomanka Marie-Luisa, se stal skandálním domem hrůzy. Inkvizice v roce 1998 otevřela tajný archiv, kde nalezla šokující dokumenty.

Katharina von Hohenzollern v roce 1853 vstoupila do kláštera Sant’Ambrogio, aby se oddala svému Bohu. Byla nemocnou vdovou a dostat se do kláštera bylo její přání.

Zde se však stala svědkem hrůzných činů Marie-Luisy. Ta prováděla ve svých soukromých komnatách zasvěcovací rituály. Ložem této ženy prošel nejen zpovědník kláštera, ale také členky řádu. Ženy, které odmítly poslušnost, se dočkaly smrti.

Katharina von Hohenzollern patřila mezi členky, které odmítly. Za svou neposlušnost dostávala do jídla skelný prášek, opium a rulík zlomocný. Byla silná, podařilo se jí otravu přežít. Ty, které nepřežily, byly nalezeny mrtvé v katakombách.

Katharina nic nenechala jen tak. Hrůzy popsala v dopise arcibiskupovi Gustavu Adolfovi zu Hohenlohe-Schillingsfürstovi. A okamžitě se začala celá nechutnost vyšetřovat. Zjistilo se, že Marie-Luisa zabila tři jeptišky. Ostatním dávala do pití opojné byliny, po kterých tak ženy byly povolné.

Církev se tehdy snažila šokující skutečnosti ututlat. To se však nepodařilo. Matka představená dožila v cele, a její zpovědník byl odsouzen. Klášter byl okamžitě rozpuštěn. Po otevření tajného archivu vydal historik Hubert Wolf o celém incidentu knihu s názvem  Jeptišky Sant’Ambrogio: Skutečný příběh skandálního kláštera. 

Zdroj: Historicalnovelsociety.org, Wikipedie, Salon.com