Šlo to i bez plastiky a botoxu. Starověké tipy pro dokonalou pleť mají něco do sebe

Přidat na Seznam.cz

Zdá se, že většina celebrit a modelek, které vídáme v televizi nebo v celovečerních filmech, má pleť a vlasy zářivé a bezchybné. Stejně tam tomu bylo i v historii, zejména pak u vysoce postavených jedinců. Jak ale dosáhli dokonalé pleti, když ještě neznali plastické operace, nebo botox? Podívejte se na starověké tipy pro krásnou pleť. Některé mají opravdu něco do sebe.

Henna, také známá jako Mehendi

Henna je v podstatě barvivo připravené ze stromu Henna (Lawsonia inermis). I když je henna tajemstvím krásy využívaným již od starověku, ať už k barvení vlasů nebo ke zdobení rukou, používání henny se do celého světa rozšířilo teprve nedávno. Existuje řada výhod, které má barvivo jak pro vaši pokožku, tak pro vaše vlasy. Nejen, že vyživuje vaše vlasy, ale může také pomoci obnovit kyselino-alkalickou rovnováhu pokožky hlavy, čímž zajistí, že vaše kořínky budou silnější. Pokud jde o pokožku, chladivé vlastnosti henny lze využít k úlevě od bolesti hlavy, snížení zánětu a dokonce do určité míry detoxikaci těla, píše web Be Beautiful.

Jogurt a olivový olej z Řecka

Řecký jogurt není jen dobrý k jídlu – je to také účinná pleťová maska. Jogurt obsahuje přírodní kyselinu mléčnou, která čistí vaše póry, zatímco olivový olej hydratuje pokožku. K jogurtu a oleji můžete přidat také med, který má antibakteriální vlastnosti, píše web Vogue.

Pleť jako Kleopatra

Krokodýlí trus smíchaný s oslím mlékem používala Kleopatra jako pleťovou masku. Možná to nezní zrovna lákavě, ale Kleopatra byla svou krásou známá. Možná byl právě toto recept na její dokonalou pleť. Na konci dne se také koupala v mléce s růžovými lístky. A její líce byly načervenalé díky směsi hlíny a drcených brouků, píše web Beauty Tidbits.

Perlový prášek z Číny

Jistě jste už v obchodě narazili na šampony, masky a produkty na pleť, které říkají, že jsou naplněné perlami. Tato vzácná složka se v Číně používá po tisíce let jako prostředek pro rozjasnění pleti a posilovač kolagenu. Perlový prášek lze konzumovat orálně nebo přimíchat do přípravků péče o pleť a aplikovat na pokožku, píše web Vogue.

Pleť jako porcelán

K bělení pokožky se často používalo bílé olovo smíchané s olivovým olejem. Přestože díky tomu byly jejich tváře viditelně světlejší, ženy byly také vystaveny dlouhodobým bolestem, a často také smrti. Jak uvádí web Beauty Tidbits, dříve či později se ženy otrávily, na druhou stranu ale zemřely s krásně bílou pletí.

zdroj: Be Beautiful, Vogue, Beauty Tidbits